Ivan Gabal se rozhořčoval v ČT nad tím, že odmítáme přijímat uprchlíky: Pár migrantů by tady bylo užitečných

03.08.2018 20:40

Hostem pořadu Interview ČT24 byl sociolog Ivan Gabal. Hovořil nejen o migrační krizi, ale i o utonulých vietnamských chlapcích na jezeře Lhotka.

Ivan Gabal se rozhořčoval v ČT nad tím, že odmítáme přijímat uprchlíky: Pár migrantů by tady bylo užitečných
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

Gabal úvodem hovořil o zákazu zahalování obličejů v Dánsku. „Dánsko sleduje integrační zájmy,“ poznamenal Gabal. Následně se přešlo i k Maroku a k dalším zemím, kde tento zákaz platí. „Pokud jde o Rakousko, tam se například snaží, aby muslimové nebyli vyděleni,“ sdělil dále Gabal. 

Následně hovořil i o tragédii u jezera Lhotka, kde včera utonuli dva vietnamští chlapci. „Součástí toho mohlo být i neposkytnutí pomoci. A je tam nepříjemný pocit, že šlo o neposkytnutí pomoci kvůli tomu, že šlo o Vietnamce,“ uvažoval Gabal s tím, že v Česku je vytvářeno nesnášenlivé klima.

„Vietnamců si musíme vážit, protože tady jsou posledními cizinci, kteří tady chtějí žít. Zbavili jsme se Slováků, vyhnali jsme Němce,“ podotkl dále Gabal.

„My tady řešíme problém zahalování obličeje, místo abychom řešili klimatickou změnu. To je zásadní riziko,“ sdělil k závažnosti témat Gabal. A rozhovořil se také o migraci, u které je dle něj nutné rozlišovat jednotlivé typy, například hovořil o válečné migraci. „Klimatická změna je ale opravdu vážný problém,“ opakoval pak Gabal. 

Problém naší části Evropy podle něj je to, že nejsme na tyto odlišné kultury zvyklí. „Myslím si proto, že pár migrantů by tady bylo užitečných. My tu zkušenost nemáme,“ poznamenal Gabal a zdůraznil, že nevnímá nutnost obezřetnosti. „Dnes jsou spíš integrační problémy, ale riziko terorismu je nižší,“ dodal. 

„Jsme schopní žít s kýmkoliv, kdo žije jako Čech. Máme problém se všemi, kdo nežijí jako Češi,“ poznamenal Gabal závěrem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

20:36 Proč ho volíte? Chvilkaři se odebrali stěžovat na nádraží, tam agitovali mezi cestujícími

Spolek Milion chvilek pro demokracii v úterý půlhodinovým programem na Václavském náměstí a následný…