Izrael převezl palestinské teroristy. Místo pozemní invaze si je podali v tunelech

15.05.2021 11:16

Izraelská armáda zřejmě použila proti Palestincům blamáž, když informovala o plánované pozemní invazi do Pásma Gazy. Namísto invaze uskutečnila masivní bombardování tunelů, do kterých se ukryli teroristé z hnutí Hamás před avizovanou pozemní invazí, uvádí s odkazem na list The Times of Israel server Echo24.cz.

Izrael převezl palestinské teroristy. Místo pozemní invaze si je podali v tunelech
Foto: Repro ČT24
Popisek: Izraelský protiraketový systém likviduje rakety vystřelené z Pásma Gazy

Izraelská armáda chvíli před čtvrteční půlnocí vydala prohlášení, že „letecké a pozemní izraelské ozbrojené jednotky v současné době provádějí útok na Pásmo Gazy“. Většina izraelských novinářů byla vojenskými důstojníky ujištěna, že k žádné pozemní invazi nedochází.

Nikoliv však zahraniční novináři. Média po celém světě, včetně New York Times či Washington Post, informovala s odkazem na mluvčího armády, že začal izraelský pozemní útok na Gazu.

Celý text ZDE

Místo pozemní invaze, před kterou se příslušníci teroristické organizace Hamás chtěli ukrýt v síti podzemních tunelů, však přišlo 40 minut dlouhé bombardování podzemního města, ve kterém příslušníci teroristické organizace Hamás hledali útočiště. Na útoku se podílelo na 160 letounů izraelské armády.

Druhý den ráno mluvčí armády informoval, že izraelští vojáci do Pásma Gazy nevstoupili a vyvrátil tuto interpretaci. V souvislosti s tím doplnil informace o úspěšném útoku proti několikakilometrové síti tunelů.

Izraelci popřeli, že by záměrně uvedli v omyl zahraniční tisk, incident byl podle jejich slov výsledkem vnitřního nedorozumění. Armádní mluvčí poté řekl, že za nesprávné informace přijal „osobní zodpovědnost“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…