Izraelský akademik hájí Donalda Trumpa: Úspěšně napravuje, co před ním napáchali Obama s Bushem

20.10.2018 16:40 | Zprávy
autor: mp

Izrael a Spojené státy pojí pevné partnerství. Není však tajemstvím, že za časů 44. prezidenta USA Baracka Obamy nebyly vztahy mezi těmito státy právě ideální. Zato Obamova nástupce Donalda Trumpa si Izraelci cení. Akademik a bezpečnostní expert Dan Schueftan v rozhovoru pro Reflex.cz zdůraznil, že Donald Trump dělá celou řadu věcí dobře. A Evropská unie si podle něj jen hraje na velmoc, žádnou velmocí není.

Izraelský akademik hájí Donalda Trumpa: Úspěšně napravuje, co před ním napáchali Obama s Bushem
Foto: archív autora
Popisek: Vír vlajky USA

45. prezident USA často čelí kritice. Za to, jak se chová ke spojencům v NATO, za to, jak postupuje při obchodních vyjednáváních. V Izraeli si však Donalda Trumpa váží. A váží si i Spojených států pod vedením Trumpa.

„Existence nějakého světového řádu, byť časově omezeného, je nutná. Díky určitým pravidlům lidstvo již po tři generace nezažilo všeobecnou ničivou válku. Má to ale pár podmínek. Měla by tu být moc, která je schopna vynutit si dodržování takových pravidel, to znamená odměňovat jejich podporovatele a trestat narušitele. Takovou mocností by měla být Amerika. Nikoli Rusko, nikoli Čína. Dalšího kandidáta na tuto roli nevidím. Evropa není žádnou světovou velmocí, i když si na to občas činí nárok. Z mnoha důvodů nemá globální akceschopnost. Takže abych odpověděl: Za prvé světový řád existuje, za druhé stojí za obranu,“  poznamenal Schueftan v rozhovoru pro Reflex.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

7:30 Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

Aktivista, influencer a také zaměstnanec Ministerstva životního prostředí ČR František Kubásek vyraz…