Já na Hrad půjdu. Anebo ne, pokud se to vyhrotí. Těžké dilema Miroslava Kalouska

23. 10. 2016 9:29

I když je zatím situace kolem oslav 28. října na Pražském hradě poměrně vyhrocená a přeseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík svolává politiky na Staroměstské náměstí, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se zřejmě vydá na Pražský hrad. Píše o tom server Echo24.cz.

Já na Hrad půjdu. Anebo ne, pokud se to vyhrotí. Těžké dilema Miroslava Kalouska
Foto: TV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek
reklama

„Svátek 28. října a Pražský hrad nepatří panu prezidentovi, ty patří celé České republice. A veřejný činitel by měl slavit státní svátek. Já na Hrad půjdu, protože když tam nepůjdeme my, tak tam půjdou jen oni, a to si Hrad nezaslouží,“ řekl Kalousek s tím, že jde o jeho osobní názor. Na Hrad nepůjde jen tehdy, vytvoří-li společenská atmosféra situce, kdy se z účasti na Hradě stane symbol souhlasu či nesouhlasu s Milošem Zemanem. „Pak tam samozřejmě nepůjdu, neboť mé názory jsou konzistentní,“ dodal.

Původní text ZDE.

Na Hrad se oproti tomu nechystá předseda ODS Petr Fiala, který tam však podle něj nebyl ani loni. „Už teď je jasné, že většina našich zákonodárců se akce na Hradě nezúčastní,“ řekl také ke spolustraníkům.

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček prozatím vyčkává na objasnění situace kolem udělení státního vyznamenání strýci Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiřímu Bradymu. Vynořily se totiž spekulace, že kvůli tomu, že Herman se přes nesouhlas prezidenta setkal s dalajlámou, Brady vyznamenání nedostane. Hamáček nyní čeká na vyjádření Hradu i premiéra. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…