Já to tak nenechám! Sestra zabitého Roma viní policii

22.06.2021 11:22

Sestra Stanislava Tomáše, který v sobotu zemřel v Teplicích, tvrdí, že za jeho smrt může policie. Chtěla prý na strážce zákona podat trestní oznámení, ale ti ho s ní podle jejich vlastních slov odmítli sepsat. „Oni to chtějí hodit na něj, že je to jeho vina, že zemřel,“ zlobila se žena v rozhovoru s novinářkou Sašou Uhlovou.

Já to tak nenechám! Sestra zabitého Roma viní policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

V sobotu v Teplicích zemřel Stanislav Tomáš. Policie se ho pokusila zadržet, ale dopadlo to špatně. Novinářka serveru A2larm.cz Saša Uhlová napsala, že mu bylo 46 let a jeho smrt podle ní budí značné pochybnosti o tom, zda strážci zákona postupovali správně, když dopustili, aby zemřel.

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23826 lidí

Mladší sestra pana Tomáše je přesvědčena, že smrt jejího bratra zavinili právě policisté a chce na ně podat trestní oznámení. Jenže policisté ho s ní odmítli sepsat. Chtěla také vidět bratrovo tělo, jenže to jí odmítli ukázat s odůvodněním, že je na pitvě.

„Ptali se mě, jestli byl agresivní, jestli s ním byly problémy. Oni to chtějí hodit na něj, že je to jeho vina, že zemřel,“ prozradila Uhlové vyděšená žena. „Oni si myslí, že si to můžou dovolit, protože jsme Cikáni, ale já to tak nenechám, zabili člověka, vždyť mohl ještě žít! Měli mu nasadit pouta, odvézt ho na stanici, jestli něco udělal, nebo i zavřít do vězení, ale proč ho zabili?“ zeptala se.

Policie toto nařčení odmítá a tvrdí, že v sobotu kolem 15. hodiny odpoledne byla do ulice Dubská v Teplicích telefonicky přivolána hlídka ke sporu dvou mužů, kteří napadali sebe navzájem i okolo stojící automobily a poškozovali cizí majetek. Po příjezdu na místo našli policisté ležet v ulici na zemi jednoho muže, který byl zraněný, ale když mu chtěli pomoct, začal se vůči nim chovat agresivně. „Jednoho kolegu pokousal,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policisté vůči muži použili donucovací prostředky a přivolali mu sanitku, ale v té muž zkolaboval a zemřel.

„Lékař konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami, k objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva,“ zní další popis událostí z pohledu policie.

Podle předběžné pitevní zprávy došlo u muže k ovlivnění cizorodou látkou a stejně tak byly zjištěny chorobné změny věnčitých tepen srdce.

Sousedé, kteří Stanislava Tomáše znali, však tvrdí, že popis policie neodpovídá tomu, jak by se choval muž s nímž se vídali. Postup policie je v jejich očích pochybný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…