Já že jsem p...? Redaktorka ČT sklízí ovoce za výrok ,,nejsou chytří, věří Zemanovi a jsou plní nenávisti"

06.08.2018 7:31

Sportovní redaktorka České televize Darina Vymětalíková je známá tím, že se nezdráhá vyjadřovat své názory. Znovu to předvedla ve slovní přestřelce s hejtmanem Moravskoslezského kraje za hnutí ANO Ivo Vondrákem. O lidech ze severní Moravy napsala, že „nejsou moc chytří“. A zmínila i server ParlamentníListy.cz. Prý tam má „ctitele“. Nahlédněte.

Já že jsem p...? Redaktorka ČT sklízí ovoce za výrok ,,nejsou chytří, věří Zemanovi a jsou plní nenávisti"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Na sociální síti Twitter bylo zase jednou živo. O rozruch se tu postarala sportovní redaktorka České televize Darina Vymětalíková, když napsala, že „lidé na severní Moravě nejsou moc chytří“.

Fotogalerie: - Účastníci krymského zájezdu

Na Krym se vypravili aktivistka Jelena Vičanová, s...
Hromadné foto s náměstkem předsedy krymského parla...
Komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček s Jefim...
Proruská aktivistka Jelena Vičanová hovoří pro kry...
Kohlíček u Fontány slz v Bachčisaraji
Aktivisté, kteří se na severu Čech starají o hroby...

Anketa

Považujete účast našich vojáků v Afghánistánu za smysluplnou?

7%
93%
hlasovalo: 18450 lidí

Její tweet však nebyl ani tak o lidech ze severní Moravy jako spíše o prezidentu Zemanovi. Vymětalíková má za to, že lidé na severní Moravě se nemají tak dobře jako lidé z jiných krajů, a to i kvůli politice, kterou má na svědomí Miloš Zeman. Voliči ze severní Moravy to ale nechtějí vidět a Zemana volí, protože mají pocit, že je to jejich prezident a že se za ně pere.  

„Zajeďte si někdy na severní Moravu. Ti lidé tam se nemají dobře, nemají se dobře mimo jiné kvůli Zemanovi a jeho politice z 90. let, ale bohužel nejsou moc chytří. Vzali si do hlavy, že Zeman kope za ně, racionálně jim to nevysvětlíte. Jsou plní frustrace a nenávisti,“ napsala sportovní redaktorka.

Její tweet zaujal mimo jiné i hejtmana Moravskoslezského kraje za hnutí ANO Ivo Vondráka, který se jal své spoluobčany bránit. Pozval redaktorku do kraje, aby jí ukázal, jaká je realita. „Vezmu vás do našeho inovačního centra, do prosperujících firem, podívat se na jeden z největších superpočítačů na světě. Můžete si ověřit, zdali jsou tam lidé intelektuálně nesmělí a frustrovaní,“ odepsal redaktorce. Možná netušil, že tím rozpoutá takřka slovní bouři.

Vymětalíková se ohradila, že Ostravu zná, že tam jezdí několikrát do měsíce a má tam spoustu známých, ale na kafe s hejtmanem prý klidně zajde. Svůj názor o „frustrovaných a ne moc inteligentních lidech ze severu Moravy si prý udělala po rozhovoru s několika zdejšími voliči. „Jsem v Ostravě několikrát do měsíce. Učila jsem tam (jen semestr) na univerzitě a mám tam spoustu přátel. I v Třinci. A ne, nepsala jsem o milionu lidí, neb nepředpokládám, že by si někdo mohl myslet, že jsem ‚mluvila s milionem lidí‘. Mluvila jsem o vzorku asi 8 voličů,“ zdůraznila. „Těch pár (asi 8) lidí, se kterými jsem na hokeji mluvila, chytrých nebylo. Ne proto, že volili Zemana, ale proto, že mi to tak přišlo z té debaty,“ doplnila ještě.

Hejtman si však na svém pozvání trval, protože se mu zdálo, že by si Vymětalíková měla promluvit i s jinými lidmi a snad i trochu poupravit svůj názor na severní Moravu. „Dobrý večer, přesto váš tweet je nesmírně zavádějící a bylo by záhodno jej korigovat. Z toho důvodu budu velmi rád, když si uděláte čas na to, promluvit si s úplně jinými lidmi než s těmi, jejichž názory jste zjevně nesprávně zobecnila. Mé pozvání trvá...“ odvětil Vymětalíkové Vondrák.

Do diskuse se zapojili i další lidé a začala lítat i sprostá slova jako „debil“ nebo „pí*a“. Jedna z dam Vymětalíkové napsala, že je „arogantní a nesnášenlivá“. A moderátorka se ihned ohradila. „Kde jste vzala, že jsem arogantní a nesnášenlivá? Já se s těmi lidmi z celé republiky bavím, nic ošklivého jsem jim neřekla. S tou inteligencí už jsem to tu napsala, protože opravdu neměli přehled a měli vztek. Mně je jich naopak líto, ale pokud věříte sektě ANO...“ konstatovala moderátorka.

Vymětalíková se však dočkala i zastání. Jednomu z diskutujících se zdálo, že hejtman Vondrák má možná problém s pochopením psaného textu, když přijímá „překrucování“ informací. 

Sama Vymětalíková se smíchem dodala, že o jejím tweetu psaly už i „Parlamentky“, tak by se chtěla podělit o svou životní zkušenost, než jí přijdou další nenávistné reakce. V Ostravě podle ní nežijí o nic blbější lidé než třeba v Praze. „Protože pan hejtman za ANO vytáhl můj z kontextu vytržený tweet o Ostravě (ano, ten ze kterého udělaly článek Parlamentky), chtěla bych napsat svou životní zkušenost: ‚V Ostravě nejsou o nic blbější lidi než třeba v Praze.‘ (A jelikož je 1:32 ráno, tak se na ty další hejty vyspím),“ sdělila. Server ParlamentníListy.cz ovšem zmínila ještě jednou. „Já tam mám hodně článků a furt mě označovaly i v tweetech, než jsem je blokla. Mám tam ctitele. Ale na Primu jsem ještě nedošla, tak psst,“ napsala s úsměvem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…