Jak SPOLU hledali prezidenta: Lidovci trvali na Fischerovi, Pekarová tlačila Nerudovou

04.12.2022 9:16 | Ze sítí

Pravicová koalice SPOLU před několika týdny oznámila, že v přímé volbě prezidenta podporuje hned tři kandidáty – senátora Pavla Fischera, ekonomku Danuši Nerudovou a generála ve výslužbě Petra Pavla. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský otevřeně prohlásil, že Fischer na to nemá a že Nerudovou protlačila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. A nezůstal jen u toho, prozradil ještě mnohem víc.

Jak SPOLU hledali prezidenta: Lidovci trvali na Fischerovi, Pekarová tlačila Nerudovou
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Tisková konference koalice SPOLU o druhém kole senátních voleb.

Opoziční hnutí ANO, které vyslalo do prezidentské volby svého šéfa Andreje Babiše, se koalici SPOLU směje, že v boji o Hrad podpořila hned tři kandidáty – Petra Pavla, Danuši Nerudovou a Pavla Fischera.

Europoslanec Tomáš Zdechovský v rozhovoru pro CNN Prima News konstatoval, že koalice SPOLU nedokázala najít tak silného kandidáta, který by dokázal porazit Andrej Babiše. S výjimkou premiéra Petra Fialy (ODS), který však do prezidentského boje v tuto chvíli odmítl vstoupit.

Zdechovský řekl, že on sám hodlá volit generála ve výslužbě Petra Pavla. A neváhal zkritizovat jak ostatní příznivce generála ve výslužbě, tak příznivce Danuše Nerudové. Za to, jak se tyto tábory vzájemně slovně ostřelují.

„Už mě všichni iritují s tím, jak jeden nadává a obviňuje druhého. Chtěl bych upozornit všechny příznivce jedné nebo druhé strany: po prvním kole se musíme všichni sebrat a jít volit toho, kdo je schopen porazit Andreje Babiše. Rozhádání a rozdělení společnosti bychom si měli nechat na jiný typ voleb, ne na tento, aby to nedopadlo jako v posledních prezidentských volbách, kdy zvítězil Miloš Zeman,“ zlobil se Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Už v průběhu měsíce října dával najevo, že se těší, až prezidentské voby skončí. „Už se těším, až prezidentské volby skončí. Od dob souboje Karel vs. Miloš mám pocit, že se polovina ČR povraždí a svět bude zničen. Ne, nebude. Učme se kultivované diskusi. Osobně pomohu na Hrad kandidátovi, který bude nejlépe hájit zájmy České republiky,“ napsal na twitteru.

Tomáš Zdechovský promlouvá

V době, kdy kandidaturu na Hrad oznamoval Karel Janeček, Zdechovský na facebooku prohlásil, že má jisté pochybnosti o přínosu přímé volby. „Já mám taky o přínosu přímé volby pochybnosti,“ napsal doslova.

Tomáš Zdechovský promlouvá

Na konto Pavla Fischera poznamenal, že to byl výborný diplomat, ale do pozice prezidenta podle jeho názoru nedorostl. Ale mezi lidovci i v části ODS má prý Pavel Fischer nemalou podporu. Generála Petra Pavla prý podporuje křídlo ODS a křídlo TOP 09. A jméno Danuše Nerudové jako první zmínila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vyser.. se už na Babiše a něco dělejte. Zbabělci!“ Fiala opět připomněl, že Babiš prohrál. Toto ale nečekal

19:48 „Vyser.. se už na Babiše a něco dělejte. Zbabělci!“ Fiala opět připomněl, že Babiš prohrál. Toto ale nečekal

Premiér Petr Fiala (ODS) se na svém twitterovém účtu opětovně pustil do neúspěšného prezidentského k…