Jak brácha Matěj kupoval zámek... Vzpomíná Stropnického sestra

10. 2. 2019 11:58

Deník Právo vyzpovídal nejmladší dceru exministra zahraničí Martina Stronpického, dnešního velvyslance v Izraeli, Františku Stropnickou. Prozradila něco i na svého bratra Matěje Stropnického. Jaký podle ní je? Nahlédněte.

Jak brácha Matěj kupoval zámek... Vzpomíná Stropnického sestra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Františce Stropnické je 24 let a už viděla kus světa. Navštěvovala anglickou školu, když byl tatínek velvyslancem v Itálii, pak se vrátila do České republiky, kde se věnuje zpěvu a tanci a chystá se podívat za tatínkem do Izraele.

Pár slov řekla i o rodině Stropnických. Tatínek si prý nikdy moc nepřál, aby se věnovala herectví, ale když už se to stalo, smířil se s tím. O svém bratrovi, někdejším šéfovi Strany zelených Matěji Stropnickém, mluvila jako o solitérovi.

„Brácha byl vždy dost solitér, dělal si svoje. Měl hodně učení, studoval na francouzském lyceu. My se ségrou jsme sice chodily na stejnou anglickou školu, ale ten pětiletý rozdíl mezi námi byl tehdy markantnější, než je teď. Jako děti jsme si moc nerozuměly, jako by si každá žila ve své bublině. I když jsme měly se ségrou společný pokoj, všude vládla tátova přísná ruka. Režim byl dost daný. Že bychom se tehdy nějak moc kamarádili, si nepamatuju, spíš jsme měli každý svoje zájmy a kamarády. Výjimkou byly víkendy u moře. Tam jsme byli semknutí.“   

„Že brácha koupil zámek, byl nejdřív trochu šok. Vlastnilo ho sedmnáct majitelů, čili domluvit prodej, navíc bez hypotéky, kterou nedostali, ač se o ni snažili, trvalo velmi dlouho. Ale klaplo to. Jsem překvapená, s jakou vervou se toho kluci ujali. Je vidět, že je to baví, je tam opravdu krásně,“ pokračovala.

Jak na svém otci, tak na svém bratrovi prý obdivuje, že se umí do něčeho zakousnout a dokončit to, co si vytknou za cíl. Ona sama má prý trochu problém s respektem k některým autoritám. Matěj je podle jejího názoru racionální typ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…