Pozice asistenta je prý přitažlivá z řady důvodů. Jednak jde o zajímavý plat, europoslanci mají k dispozici na své spolupracovníky asi 500 tisíc měsíčně. Lidovky.cz pak zdůrazňují, že na této pozici si člověk může vybudovat zajímavou síť kontaktů a zároveň je to výborné místo pro vytváření lobbingu.
Nově zvolení politici prý už mají doslova zasypanou poštu s životopisy a žádostmi lidí o to, aby je zaměstnali jako své asistenty. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) Lidovkám.cz popsal jednu ze žádostí. „Jedna studentka, která se ke mně hlásila na stáž jako asistentka poslance, přiložila fotografii, která byla výřezem toho, jak leží někde na pláži. To mě pobavilo," vypráví Zdechovský. „Pobavilo nás, že někdo má takovou odvahu poslat něco takového," říká Zdechovský. Údajně se mu už sešlo přibližně 314 životopisů, a to i od zahraničních studentů. Říká však, že žádost s fotografií slečny v plavkách nebude brát v potaz.
Představa, jak vzniká pozice asistenta poslance, je často naivní
Další europoslanec Stanislav Polčák (TOP 09) byl překvapen tím, že se mu se žádostí o zaměstnání ozvali staří kamarádi, které mnoho let neviděl. Podle jeho názoru je prý představa některých lidí o tom, jak vzniká pozice asistenta poslance, naivní. „Už dva měsíce před volbami jsem pár lidí s nabídkou práce ve volební kampani oslovil. Tito lidé věděli, že investují svůj osobní čas do kampaně s vidinou nejistého výsledku,“ říká Polčák. „Řeknu to upřímně, vnímám to negativně. Když se někdo probudí po volbách, těžko může přijímat benefity, když nepřijímal náklady, rizika a očekávání,“ dodává Polčák.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr