Jak to, že jsem nepracoval? Politika je také práce, rozčiluje se Marek Benda

17.09.2013 12:06

Na server Pravý břeh přispěl dlouholetý poslanec ODS Marek Benda reakcí na slova předsedy ANO Andreje Babiše, který Bendu obvinil, že v životě nepracoval a v politice je jen díky tatínkovi. Benda pro změnu varoval před Babišovým skupováním českých médií, které hrozí zásadním ohrožením svobody tisku. Zejména kvůli praktikám, které Babiš zatím ve svých novinách předvádí.

Jak to, že jsem nepracoval? Politika je také práce, rozčiluje se Marek Benda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptáme se mezi 16.- 22. zářím

19%
20%
5%
5%
1%
hlasovalo: 176657 lidí

Benda píše, že na jeho varování před těmi, kteří si z politiky dělají byznys, se jako potrefená husa ozval předseda ANO Andrej Babiš. Místo vyvracení podezření prý ale nechutně zaútočil na Bendu, kterému naložil, že nikdy nepracoval, do politiky jej dostal tatínek atd. Ukázal tím prý velmi jasně svůj argumentační a lidský formát.

Benda k tomu připomněl, že byl již od jara 1989 vůdcem revolučních studentů, zatímco pan Babiš vysedával na schůzích KSČ a užíval si exkluzivních struktur zahraničního obchodu. „Pokud jde o mou práci politika, výkon činnosti poslance je nejenom práce, ale i profese jako každá jiná (navíc každé čtyři roky potvrzovaná volbami), takže se tvářit, že jsem v životě nepracoval, je nebetyčná hloupost,“ vzkázal dále.

Celé vyjádření Marka Bendy ZDE.

Na Babišovi však podle Bendy nejsou nejzajímavější podpásové osobní útoky, ale snaha vybudovat po vzoru italského premiéra Berlusconiho mediální impérium, které by mu pomáhalo v jeho politických ambicích. To se projevilo bezprostředně poté, co koupil vydavatelství Mafra a pod něj spadající média začala publikovat zprávy kalibru „Hnutí ANO podporuje Jaromír Jágr“ a když překvapený hokejista vše popřel, ani se neobtěžovala kachnu dementovat.  

„Není divu, že se množí odchody redaktorů z takto řízených novin. Nikdo mě osobně jistě nemůže podezírat z přílišné lásky k novinářům, ale skutečnost, že jedni z nejkvalitnějších českých novinářů hromadně opouštějí (zatím) Lidové noviny, je na pováženou,“ píše dlouholetý poslanec. Děsivé pak prý jsou Babišovy avizované ambice koupit českou pobočku vydavatelství Ringier, vydávající nejčtenější deník Blesk. Tyto pokusy ovládnout převážnou část politických tiskovin je prý třeba sledovat velmi bedlivě. Zejména proto, že mediální trh velmi podstatně ovlivňuje politickou situaci v zemi.

„Udělám všechno pro to, aby byla zachována pluralita mediální nabídky pro českou veřejnost a aby se nově vznikajícímu ekonomicko-mediálnímu molochu nepodařilo umlčet hlas kvalitních českých novinářů,“ slíbil závěrem Benda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…