Jako poslanec si vydělává Rath i ve vězení. V politice si vydělal 11 milionů

26.05.2012 6:54

I když je poslanec David Rath vazebně stíhán, na jeho účet chodí každý měsíc výplata. Jeho poslanecký plat činí 56 tisíc korun hrubého měsíčně. K tomu ještě dostává 29 tisíc korun hrubého na výdaje za dopravu a reprezentaci, i když je ve vyšetřovací vazbě, ve které ještě nějaký čas zůstane.

Jako poslanec si vydělává Rath i ve vězení. V politice si vydělal 11 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Sobotní Právo dodává, že kromě pravidelného platu by si v případě, že by se Rath vzdal poslaneckého mandátu, přišel na odstupné ve výši 168 tisíc korun hrubého. O to nemůže ze zákona přijít žádný poslanec ani senátor po skončení svého mandátu.

Ani ten trestně stíhaný. Odstupné se vypočítá tak, že za každých dvanáct měsíců strávených v Poslanecké sněmovně dostane poslanec jeden plat, plus jeden plat navíc. A příští týden to budou dva roky, co je David Rath poslancem.

Už si vydělal 11 milionů politikou

Za svoji sedmiletou kariéru v politice si měl Rath podle Práva přijít na minimálně 11 milionů korun. Zastával funci ministra zdravotnictví, středočeského hejtmana a do teď je členem Poslanecké sněmovny.

Deník také rekapituluje majetek, který si dokázal Rath nastřádat svými podnikatelskými aktivitami. Za poslední čtyři roky si podle daňového přiznání přišel na 1,5 milionu korun, přičemž byl společníkem dvou firem, rodinné 4R a Paracelsa, která provozuje soukromé zdravotnické zařízení. Kromě pronájmu nemovistostí, díky kterému si přišel na bezmála 1,1 milionu, v roce 2007 vyučoval na 2. lékařské fakultě, od které dostal 81 tisíc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

19:20 Brexit? To nejhorší nás teprve čeká. Petříček naznačil, o co se pokusí Česko

Britové dali ve čtvrtečních volbách jasně najevo, že už mají tahanic kolem brexitu plné zuby a už ko…