Jako z blbého vtipu: To se cenzorům Facebooku nepovedlo. Omylem smazali část nejcennější listiny USA

08.05.2019 20:19

Kontroloři nezávadného obsahu na sociální síti Facebook zase jednou vyrazili do boje. Server konzervativního deníku The Telegraph upozornil, že tentokrát kontroloři ne zcela vyhovujícího obsahu zašli docela daleko. Vymazali část americké Deklarace nezávislosti.

Jako z blbého vtipu: To se cenzorům Facebooku nepovedlo. Omylem smazali část nejcennější listiny USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

„Facebook zcenzuroval část Deklarace nezávislosti Spojených států kvůli tomu, že obsahuje nenávistné projevy,“ napsal na úvod The Telegraph. Byla odstraněna ta pasáž, která se zmiňuje o „nemilosrdných indiánských divoších“.

Anketa

Jsou demonstrace proti Babišovi a Benešové prospěšné?

9%
87%
hlasovalo: 20552 lidí

Sluší se ovšem dodat, že Facebook se za svůj postoj omluvil a zmíněnou pasáž Deklarace opět uveřejnil. „Vypadá to, že jsme udělali chybu a odstranili něco, co jste zveřejnili na Facebooku, ačkoli to nebylo v rozporu s našimi standardy,“ uvedli kontroloři sociální sítě. „Omlouváme se a oznamujeme, že obsah byl opět uveřejněn,“ stálo také v prohlášení.

Krok kontrolorů vzbudil pozornost i mezi českými uživateli sociálních sítí. Někteří lidé konstatovali, že slavní kontroloři jednou zruší celé Spojené státy. Zaznělo také, že kontroloři už „zblbli“.

A jeden z diskutérů si vzpomněl na nedávný výrok Ústavního soudu České republiky, který konstatoval, že podnikatelé mají během své činnosti právo projevovat svůj názor. I kdyby to znamenalo, že hoteliéři neubytují ty občany Ruské federace, kteří schvalují ruskou anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…