Jakub Janda: Zabraňte tomu, aby mistrovství světa v hokeji bylo v Rusku

20.01.2021 11:26

Výkonný ředitel Bezpečnostního centra Evropské hodnoty Jakub Janda se spolu s dalšími kolegy velmi hněvá na prezidenta Mezinárodní hokejové federace IIHF Reného Fasela za to, jak se chová vůči běloruskému diktátorovi Alexandru Lukašenkovi. Pak přišel úder na Rusko.

Jakub Janda: Zabraňte tomu, aby mistrovství světa v hokeji bylo v Rusku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Pokud se letos bude konat mistrovství světa v ledním hokeji, což v koronavirových časech vůbec není jisté, mělo podle původních plánů proběhnout v Bělorusku. I vzhledem k chování běloruského autoritáře Alexandra Lukašenka, který v létě loňského roku zmanipuloval výsledky prezidentských voleb, se Mezinárodní hokejová federace rozhodla přesunout mistrovství z Běloruska do jiné země.

To Jakub Janda se svými kolegy z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty přivítali. Důrazně však varovali před případným přesunem mistrovství světa do Ruska, které podle Bezpečnostního centra nelze označit za vzornou demokratickou zemi.

Ale prezidenta Mezinárodní hokejové federace Reného Fasela ani tak nešetřili.

„V této souvislosti je dále nezbytné, aby se jednotlivé národní hokejové svazy zamyslely nad jednáním a chováním dlouholetého (od roku 1994!) předsedy IIHF Reného Fasela, který osobně odjel do Běloruska (vřele) jednat s běloruským diktátorem Alexandrem Lukašenkem, který není uznán demokratickými státy a na kterého EU spolu s USA a dalšími demokratickými spojenci uvalili osobní sankce. A to za situace, kdy s pořadateli MS v Lotyšsku jedná pouze prostřednictvím videohovorů. Chování a jednání pana Fasela je nepřípustné a není v souladu s pravidly fair play, na kterých si lední hokej zakládá,“ zaznělo z Bezpečnostního centra Evropské hodnoty. Prohlášení má server ParlamentníListy.cz k dispozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

20:02 Utekl před Babišem, „poblil“ ho v USA. A už to jede

Česko jako „covidová díra Evropy“. Tak naši zemi vykreslila ve svém vysílání globální americká telev…