Jakub Janda se raduje: Putin padá. A Babiš se v Asii vyhnul Číně

21. 1. 2019 7:46

Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda informuje na svém facebookovém profilu o tom, že ruský prezident Vladimir Putin padá. „Je dobrou zprávou, že agresivní diktátor ztrácí důvěru obyvatel, které ovládá. Na druhou stranu pak většinou bývá ještě brutálnější,“ poznamenal Janda.

Jakub Janda se raduje: Putin padá. A Babiš se v Asii vyhnul Číně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

„Putin má mezi Rusy historicky nejnižší důvěru – pouze 33 %. Stále ho podporuje 66 % Rusů, což je ale velký pád za poslední roky. Už 54 % Rusů je nespokojených se situací. Minulý květen to bylo jen 36 %, to je slušný nárůst. Putin už vládne Rusku skoro dvacet let a pořád jde o ekonomicky kolabující zemi, která je na úrovni rozvojového světa,“ poznamenal Janda. 

A věnoval se i dalším věcem, které podle něj možná zapadly. 

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla až do konce volebního období?

89%
11%
hlasovalo: 13712 lidí

„Asistent poslance německé AfD zaplatil dvěma polským pravicovým extremistům, aby provedli teroristický útok na maďarské kulturní centrum v Ukrajině. Cíl byl jednoduchý – uměle diskreditovat Ukrajinu. Žádné překvapení, německá AfD systematicky slouží ruským zájmům,“ poznamenal Janda.

Následně se věnoval i cestám premiéra Andreje Babiše (ANO), jenž byl minulý týden v Asii. „Zajímavé je, že nebyl v Číně, ale třeba v Indii nebo Singapuru. Náš obchod s Čínou pro nás totiž není životně důležitý, celkově je malinkatý. A obchd se mnohem lépe dělá se státy, které nejsou nepřátelskými totalitními režimy. Takže za tohle Babišovi tleskám. Číňani musí zuřit, že se nevydal do Pekingu,“ dodal. 

„Řecko dlouhodobě sloužilo jako výrazně proruská země. Jenže dnešní Rusko je tak hloupé, že i tyto bližší kamarády pomalu ztrácí. Makedonský parlament schválil změnu jména Makedonie, která bránila budoucímu vstupu země do EU a NATO (kvůli nutnosti vyřešení sporů se sousedy), v Řecku se kvůli tomu měnilo složení vlády. Předtím se Rusko snažilo agresivně v Řecku zasahovat a tuto dohodu rozbít. Přehnali to tak, že i Řecko se nahlas ozvalo, ať se Moskva laskavě uklidní. To je pro nás skvělý vývoj!“ zmínil Janda. 

„Zajímavé je, že Jan Palach požadoval kromě svobodného tisku také zastavení vydávání Zpráv, tehdy lživého pamfletu sovětských okupantů. Dnes na českém Facebooku existuje široce sledovaná stránka Zprávy, dříve WeAreHereAtHome, která systematicky šíří proputinovské dezinformace pod krytím protimigrační agendy. Časy a metody se mění, cíle nepřítele ne,“ poukázal také Janda. 

Závěrem pak zkonstatoval, že se stále v Česku objevují géniové, kteří tvrdí, že neexistují důkazy o špionáži Huawei. Doporučte jim, ať si do Googlu dají: Huawei espionage African Union.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …