Jakub Janda zajel na Ukrajinu a vyprávěl o českých kremlofilních vlastizrádcích. Bude o nich prý celý dokument

01.11.2016 20:21

Zástupce think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se ve svém komentáři na facebookovém profilu vyjádřil k předlistopadovému veliteli tankové divize československé armády a polistopadovému podnikateli Zdeňku Zbytkovi.

Jakub Janda zajel na Ukrajinu a vyprávěl o českých kremlofilních vlastizrádcích. Bude o nich prý celý dokument
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Janda se totiž v minulém týdnu sešel v Kyjevě s ukrajinskou novinářkou Olgou Malchevskou, která je autorkou dokumentu Czech Friends of Kremlin. „Popsala na něm okolí Miloše Zemana včetně toho, jak na něm bývalý plukovník komunistické armády Zdeněk Zbytek pracoval,“ zmiňuje Janda. Následně také sděluje, o čem mu Olga vyprávěla. „Jak na vlastní pěst jezdila za Zbytkem na jih Čech nebo se sama potkávala se skupinami lidí, kteří působili jako bývalí bolševičtí estébáci z tvrdého jádra,“ uvádí Janda.

Následně Malchevské skládá poklonu. „Fascinuje mě osobní odvaha některých žen, které sice působí strašně křehce, ale přesto jdou do přímého nebezpečí čelem těmhle vlastizrádcům,“ uvádí Janda s tím, že na konci se jim podaří získat cenná svědectví.

„Ať už jsou to detaily o tom, jak Zdeněk Zbytek přivedl Zemana za představitelem KGB Jakuninem nebo investigace finské novinářky Jessikky Aro o ruských troll fabrikách či detailní reporty Jeleny Milič o ruské infiltraci srbské politiky. Smekám před statečnými ženami,“ uzavřel.

Celý příspěvek Jakuba Jandy: 

Minulý týden jsem v Kyjevě seděl s ukrajinskou novinářkou OlgaMalchevskou (dnes editorkou BBC Ukraine), která udělala ten hezký dokument Czech Friends of Kremlin.

Popsala na něm okolí Miloše Zemana, včetně toho, jak na něm bývalý plukovník komunistické armády Zdeněk Zbytek pracoval.

Olga mi vyprávěla, jak na vlastní pěst jezdila za Zbytkem na jih Čech, nebo se sama potkávala se skupinami lidí, kteří působili bývalí bolševičtí estébáci z tvrdého jádra.

Fascinuje mě osobní odvaha některých žen, které sice působí strašně křehce, ale přesto jdou do přímého nebezpečí čelem těmhle vlastizrádcům.

A na konci se jim podaří získat cenná svědectví - ať už jsou to detaily o tom, jak Zdeněk Zbytek přivedl Zemana za KGB Jakuninem, nebo investigace finské novinářky Jessikky Aro o ruských troll fabrikách, nebo detailní reporty Jeleny Milič o ruské infiltraci srbské politiky.

Smekám před statečnými ženami.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Srovnejte si je, řval Babiš na Vojtěcha. Podruhé za tři dny. A to prý byla poslední kapka...

8:31 Srovnejte si je, řval Babiš na Vojtěcha. Podruhé za tři dny. A to prý byla poslední kapka...

Exministr Vojtěch měl prý posledních sedm dní ve funkci poměrně krušných. Pod kotlem mu zatápěl prem…