Jan Fischer bude ministrem financí. Nejsem exponent Zemana, říká

8. 7. 2013 12:50

Po jednání designovaného premiéra Jiřího Rusnoka a někdejšího premiéra Jana Fischera v Kramářově vile oba muži společně oznámili, že novým ministrem financí se skutečně stal Fischer, jak se již dříve spekulovalo. Kromě toho bude Fischer také místopředsedou nové vlády.

Jan Fischer bude ministrem financí. Nejsem exponent Zemana, říká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer
reklama

Jiří Rusnok v pondělí před polednem představil svého nového ministra financí a místopředsedu vlády Jana Fischera. Ten nabídku přijal po sérii vzájemných jednání. Nová vláda je tak kompletní a může sněmovnu požádat o důvěru.

"Tomuto rozhodnutí předcházela série jednání a rozhovorů a také projednávání našich názorů na makroekonomii. Prioritou země je potřeba obnovit hospodářský růst a fiskální politika tomu musí jít naproti," řekl Fischer.

"Vláda rozpočtové odpovědnosti zní jako klišé. Taková musí být každá vláda. Důležité je obnovení růstu na dlouhou dobu. Považuji za samozřejmou finanční sanaci škod, které napáchaly povodně. Nechceme dělat daňové harakiri v daňovém systému. Nutné je dohlížet na výběr daní," popsal priority nový ministr financí. Doplnil, že důležité je rovněž to, aby se MF zapojilo do sociálního dialogu.

Není prodloužená ruka Zemana

Od novinářů dostal Fischer dotaz ohledně jeho vztahu s Milošem Zemanem, se kterým nedávno soupeřil o prezidentské křeslo, a také na jeho dluhy z prezidentské kampaně. "Nejsem ve vládě jako exponent prezidenta Zemana. Kampaň je pryč, prezident je zvolen, já se k tomu nehodlám vracet. Já souboj s Milošem Zemanem považuji za korektní, to považuji za uzavřenou záležitost. Ale samozřejmě stojím o to, aby prezident ministra financí podporoval," odpověděl na první část dotazu nový ministr.

"Co se týče mých závazků za kampaň, to je záležitostí hodin či dnů. Jednání pokročila, jak jsem sliboval, jména sponzorů uvidíte na mém transparentním účtu. Opravdu to nebyla kampaň za peníze daňových poplatníků," uzavřel Fischer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…