Jan Hrušínský vyjevil hroznou věc o Václavu Klausovi

21.01.2019 11:54

Herec Jan Hrušínský, principál Divadla na Jezerce, se velmi zostra obul do exprezidenta Václava Klause. Vadí mu totiž to, že Václav Klaus sympatizuje s německou Alternativou pro Německo.

Jan Hrušínský vyjevil hroznou věc o Václavu Klausovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hrušínský

„Všimli jste si, koho jezdí Václav Klaus do Německa podporovat? Alternativa pro Německo (AfD) má podle Klause úžasné výsledky a je prý nadějí pro Evropu i pro Německo. Možná se mu v hlavě rýsuje i naděje na nový protektorát. Bože můj, co to máme za prezidenty? Jeden se bratříčkuje s neonacisty, druhý s komunisty. Už bychom si možná na Hradě zasloužili normálního člověka, nemyslíte?“ zeptal se Hrušínský.

Reagoval tak na článek Hospodářských novin, jež upozorňovaly na to, že vychvalování „chytré“ politiky Reinharda Heydricha v Protektorátu Čechy a Morava dostalo protiimigrační Alternativu pro Německo do dalších problémů.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla až do konce volebního období?

89%
11%
hlasovalo: 13699 lidí

Alternativa pro Německo (AfD) má problém mimo jiné kvůli svému členovi Berndu Pachalovi, jenž vychvaloval zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a jeho chytrou politiku v protektorátu Čechy a Morava. Politici AfD jsou však také pobouřeni kvůli tomu, že do médií unikly detaily z interní zprávy Spolkového úřadu na ochranu ústavy. Strana totiž sama onu zprávu k dispozici nemá. 

Alternativa pro Německo je známá řadou svých kontroverzních výroků, kdy například někdejší šéf mládežnické organizace AfD v Dolním Sasku Lars Steinke označil strůjce neúspěšného atentátu na nacistického vůdce Adolfa Hitlera za zrádce a zbabělce.

Hrušínský pak ve své glose poukazuje skutečnost, že Alternativu pro Německo do sousedního státu jezdí pravidelně podporovat někdejší český prezident Václav Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

11:39 Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

Lídr SPD Tomio Okamura odpovídal ve Svobodném rádiu na dotazy posluchačů ohledně nejaktuálnějšího dě…