Jana Volfová: Kolik běženců je nakaženo tuberkulozou, AIDS, či dalšími chorobami a parazity? Adam Bartoš je za hranou

27.08.2015 7:05 | Zprávy

Předsedkyně České suverenity, někdejší poslankyně a aktivistka IVČRN a Bloku proti islámu Jana Volfová natvrdo říká, že jsme problémy běženců nezavinili, takže je ani nemusíme řešit. Finance dle ní potřebujeme spíše pro naše seniory, zdravotně postižené, matky samoživitelky, nemocné a děti. „Ať si mne třeba nazývají xenofobkou nebo nacistkou. Já jen bráním svoji vlast a její občany,“ vzkazuje Volfová svým oponentům.

Jana Volfová: Kolik běženců je nakaženo tuberkulozou, AIDS, či dalšími chorobami a parazity? Adam Bartoš je za hranou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Volfová

Volfová se hned zkraje rozhovoru pro neziskovou organizaci Demokratická informační skupina Ústeckého kraje (DIS ÚK) vymezila proti činnosti Adama Bartoše a jeho Národní demokracie. Uvedla, že ho nechce kritizovat, ale poukázala na to, že sestavování seznamu židů považuje za věc silně přes hranu. A kdyby vedla demonstraci, na které se objevily šibenice, okamžitě by je vykázala a jasně se od nich distancovala. „Představitelé ND v čele s panem Bartošem je však nechali nést i v průvodu, který pořádali. Já bych v takovém průvodu nešla,“ ujistila politička.

Jako přední aktivistka Bloku proti islámu a IVČRN se Volfová staví na stranu těch, kteří chtějí uzavřít hranice před nelegálními imigranty. Nebezpečí, která od nich plynou, je totiž dle ní mnoho. „Jako samozřejmě ohrožení bezpečnosti občanů, kterou dnes a denně vidíme v Řecku nebo v Itálii či Francii, kde se v některých oblastech už lidé bojí vyjít na ulici města, kde celý život žijí, ale třeba i riziko zdravotní. Copak víme, kolik běženců je třeba nakaženo tuberkulozou, AIDS, či dalšími chorobami a parazity, o kterých se naši lékaři už učí jen z učebnic, protože jsme je očkováním zlikvidovali? To je obrovské riziko především pro naše děti a seniory,“ myslí si.

Proti uprchlickým táborům jako takovým Volfová nemá výhrad, ovšem pokud se budou stavět na území Sýrie, Jemenu a dalších prvních bezpečných zemí. „Evropská unie vydává přes deset let každý rok 1,5 miliardy euro na zabezpečení hranic Schengenu. Kde ty peníze jsou? Kam se poděly? Za ně by přece mohly být vystavěny takové uprchlické tábory, že by v nich mohly být i dokonalé nemocnice a školy. To je cesta! Řešit problém tam, kde vznikl, ne u nás doma,“ má jasno politička.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Haló, tady Fosil. Volám Solára. Jak mě slyšíte? Topolánek i Fiala píší o blackoutu

13:47 Haló, tady Fosil. Volám Solára. Jak mě slyšíte? Topolánek i Fiala píší o blackoutu

Prahu i významnou část Čech postihl v pátek kolem poledne masivní výpadek elektřiny. Petr Fiala ale …