Jandák promluvil: Němcová, jste zděšená? Šídlo, ČT, bakalonoviny, končíte! Burani, nevzdělanci a senilní důchodci vás mají dost

29. 4. 2019 8:32

Kontroverzní výroky na Radě Českého rozhlasu. Zase. A zase od radního, tentokrát jím je Vítězslav Jandák. Slova o odpadu směrem k novinářům z Lidovek nebo ze Seznamu. Nebo taky výhrůžka směrem k publicistovi Jiřímu Černému. Tématem se včera zabýval pořad Newsroom ČT24. „Čekal jsem, že svým monologem v rozhlasové radě píchnu do vosího hnízda. Použít totiž peprnějších výrazů pro pseudointelektuální kruhy není dostatečně salonfähig. Výjimku tvoří urážení prezidenta republiky a premiéra, případně českého národa. Tam je povoleno vše a ještě za to následuje pochvala před nastoupenou jednotkou pravdy a lásky,“ poznamenal Jandák ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz.

Jandák promluvil: Němcová, jste zděšená? Šídlo, ČT, bakalonoviny, končíte! Burani, nevzdělanci a senilní důchodci vás mají dost
Foto: Repro - Česká média
Popisek: Vítězslav Jandák při rozhovoru
reklama

„Já přece nemůžu od paní Machalické čekat něco chytrého a inteligentního, nebo od pana Šídla, od tohoto odpadu. Nejde to. Vy jste tady jmenovali pana Černého. Tento člověk o mně napíše, že jsem kreatura a dostal ho z rozhlasu. Až ho potkám, tak mu ji fláknu. To říkám do záznamu. Protože mě urazil absolutně,“ poznamenal v minulých dnech člen Rady Českého rozhlasu. „Já se omlouvám za ten výron, doufám, že si to budou nahrávat, pouštět a budou mě napadat, ale mně je to u ...“ pokračoval Jandák. 

Anketa

Radní ČRo Vítězslav Jandák řekl, že Jiřímu Černému jednu ,,flákne", až ho potká. Vadí vám to?

7%
93%
hlasovalo: 11146 lidí

„To byly výroky osobní pana kolegy Jandáka. To znamená, nehovořil jménem Rady. Já bych v tuto chvíli nerada komentovala to, co řekl pan Jandák, pokud to bude tématem, ke kterému se bude potřeba vyjádřit, tak to samozřejmě učiním, nebo budeme vést nějakou debatu,“ poznamenala k tomu předsedkyně Rady Českého rozhlasu Hana Dohnálková. 

Psali jsme o celé věci ZDE.

A Jandák ve svém bodání do vosího hnízda pokračuje i ve svém prohlášení. „Krasoduchové se z toho (a na mě) sesypali! Reakce byly zoufale nenápadité a rádoby vtipné. Žlučovitý novinář Šídlo, žijící z peněz filantropa Zdeňka Bakaly, překonal laťku zvednutou poměrně vysoko útoky na Miloše Zemana. Tomu krasoduchové ve svém svatém hněvu dokonce vyčítají, že má rád nezdravá jídla, například ovar. Sami se asi živí okvětními lístky a zapíjejí je rosou. Teď se ještě překonali a ztotožnili mě se zápornými postavami, které jsem hrál,“ poukázal Jandák.

„Paní exkolegyně z PS Němcová ze mě byla tradičně zaskočená a zděšená, posléze přiznala, že si teprve bude muset poslechnout, co jsem to vlastně říkal, a pak mě teprve začne likvidovat. Nerad někomu radím, ale spíš by si někdy měla prostudovat, kam se posunula její strana, dnes likvidující své členy za odlišný názor,“ sdělil dále Jandák a všímá si i dalších komentářů, například Karla Steigerwalda či Petra Fischera.

„Pana Rosího s Newsroomu, zvaného His Master’s Voice, a politizující sporťačku Vymětalíkovou, oba nositele jediného správného názoru, tedy názoru ČT, si dokonce spolufinancuji televizními poplatky. Závěrem ještě připomenu, o čem byl můj krátký a prokletý monolog na rozhlasové radě. Každý, koho žabomyší inkviziční křížové cesty ušlechtilých lidí zajímají, by si ho měl poslechnout. Je o tom, že křičící a agresivní menšina už delší dobu u voleb prohrává s mlčící většinou (vlastním národem). Zatím to vždycky nějak okecá. Svede to na hloupé české voliče: burany, primitivy, senilní důchodce, nevzdělance. Mám však předtuchu, že brzy už to projede definitivně. Ten strašlivý český národ jich totiž má plné zuby,“ uzavřel.

Celé prohlášení Vítězslava Jandáka:

Krasoduchové se sesypali

Čekal jsem, že svým monologem v rozhlasové radě píchnu do vosího hnízda. Použít totiž peprnějších výrazů pro presudointelektuální kruhy není dostatečně salonfahig. Výjimku tvoří urážení prezidenta republiky a premiéra, případně českého národa. Tam je povoleno vše a ještě za to následuje pochvala před nastoupenou jednotkou pravdy a lásky.

Krasoduchové se z toho (a na mě) sesypali! Reakce byly zoufale nenápadité a rádobyvtipné. Žlučovitý novinář Šídlo, žijící z peněz filantropa Zdeňka Bakaly, překonal laťku, zvednutou poměrně vysoko útoky na Miloše Zemana. Tomu krasoduchové ve svém svatém hněvu dokonce vyčítají, že má rád nezdravá jídla, například ovar. Sami se asi živí okvětními lístky a zapíjejí je rosou. Teď se ještě překonali a ztotožnili mě se zápornými postavami, které jsem hrál. 

Paní exkolegyně z PS Němcová ze mě byla tradičně zaskočená a zděšená, posléze přiznala, že si teprve bude muset poslechnout, co jsem to vlastně říkal a pak mě teprve začne likvidovat. Nerad někomu radím, ale spíš by si někdy měla prostudovat, kam se posunula její strana, dnes likvidující své členy za odlišný názor!

Můj exkolega z Filmového studia Barrandov Karel Steigerwald, který kdysi trpěl jako scenárista normalizačních filmů a rozhlasových seriálů, ze závětří svých vyženěných majetků moralizuje. (Karle, nech toho, oba přece víme, jakým způsobem jsi na potkání a jen tak ze sportu urážel lidi…)

Petr Fischer píše něco v tom smyslu, že „se ví“, že jsem kulturně limitovaný a hulvát. Ptám se: kdo to ví? On a jeho stará? Odkud to vědí? A co se ví o něm? Uklidňuje mě, že takhle v bakalonovinách kontinuálně stejně okopává Donalda Trumpa.

Pana Rosího s Newsroomu, zvaného His Master’s Voice, a politizující sporťačku Vymětalíkovou, oba nositele jediného správného názoru, tedy názoru ČT, si dokonce spolufinancuji televizními poplatky. 

Závěrem ještě připomenu, o čem byl můj krátký a prokletý monolog na rozhlasové radě. Každý, koho žabomyší inkviziční křížové cesty ušlechtilých lidí zajímají, by si ho měl poslechnout. Je o tom, že křičící a agresivní menšina už delší dobu u voleb prohrává s mlčící většinou (vlastním národem). Zatím to vždycky nějak okecá. Svede to na hloupé české voliče: burany, primitivy, senilní důchodce, nevzdělance. Mám však předtuchu, že brzy už to projede definitivně. Ten strašlivý český národ jich totiž má plné zuby.

Krasoduchové, končíme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…