Jandourek: Chovanče, přijmi uprchlíky, ať nemusíme platit 260 milionů do EU. Nám to neuškodí a jim to pomůže

21.05.2017 18:27

Komentátor serveru Forum24.cz Jan Jandourek se ve svém sloupku zamyslel nad slovy ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) ohledně migrační krize. Pozastavil se nad tím, že Chovanec nadále nechce přijmout žádné migranty. „Raději by zaplatil čtvrt miliardy pokuty EU, než aby to použil na uprchlíky,“ uvedl Jandourek.

Jandourek: Chovanče, přijmi uprchlíky, ať nemusíme platit 260 milionů do EU. Nám to neuškodí a jim to pomůže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr vnitra Česka Milan Chovanec
reklama

Chovanec se totiž v minulých dnech rozčílil kvůli tlaku Evropské komise. „Myslím si, že teď hrajeme hru na to, kdo přijal dvacet lidí a kdo dvanáct. A ten, kdo jich přijal dvacet, je správný, a ten, který jen dvanáct, správný není. Nezlobte se na mě, ale to je čistokrevný Kocourkov,“ rozčílil se podle Jandourka Chovanec. Jak komentátor dodává, měli jsme však přijmout 1 700 běženců a přijali jen dvanáct. Chovanec ale nadále odmítá systém povinných kvót. Podle něj nefunguje a fungovat nebude. Navíc by prý bylo lepší zaplatit pokutu až 260 milionů korun.

„Celé je to líbivý nesmysl a je úplně jedno, jestli se to líbí dvěma třetinám obyvatel Česka, nebo nad tím bude jásat 90 procent občanů,“ komentuje Jandourek.

„Pokud chceme zaplatit čtvrt miliardy jen tak, za nic, je to dost hloupá politika. Bylo by snad lepší těch 260 milionů investovat do několika uprchlíků. Jim by to pomohlo, nám by to neuškodilo,“ dodává.

„Že si k nám nemůžeme pouštět lidi, o kterých nic nevíme, je výmluva. Takových lidí si sem pouštíme mnoho. Je jich třeba plná ruská ambasáda. I kdybychom je vybrali losem, nestalo by se nic. Německo jich tam má z poslední vlny milion. Podle některých médií už by mělo být před ekonomickým zhroucením, krev by měla téci ulicemi a Merkelová sedět v domově důchodců nebo v kriminále. Zatím Německo ekonomicky roste a Merkelová vyhrává volby ve spolkových zemích,“ všímá si rovněž Jandourek. 

Podle jeho slov bychom měli přijmout řádově tisíce uprchlíků. „Jako tomu bylo v době válek na území bývalé Jugoslávie,“ tvrdí. 

Původní text ZDE.

„Když tohle někdo řekne, je označen za ‚vítače‘, sluníčkáře a další zhoubu společnosti. Přitom nejde o žádné vítání, jen konstatování, že je tu problém a měl by se řešit. Že ho nezpůsobili Němci, kteří naopak spíše řešili neschopnost pochybných hrdinů antiimigrace, jako je maďarský premiér Orbán, který vyhlašoval, že uprchlíky naveze na rakouské hranice autobusy, je další věc,“ uzavřel se slovy, že bude zajímavé sledovat nějakou příští českou vládu, jak se dožaduje pomoci z Bruselu, až sem dorazí vlna uprchlíků, na kterou nebudeme stačit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …