Janoušek zatím nemusí do basy, protože sehnal omluvenku od známého lékaře. Hádejte kterého

12.11.2014 10:51

Politický podnikatel Roman Janoušek má v ruce lékařskou zprávu, která jej může ochránit před vězením. Lidové noviny uvádějí, že pravomocně odsouzený lobbista získal důležitý dokument od bývalého senátora a lékaře Vladimíra Drymla. Podle nálezu lékařů by měl totiž Janoušek před nástupem do vězení podstoupit operační zákrok a vyléčit se.

Janoušek zatím nemusí do basy, protože sehnal omluvenku od známého lékaře. Hádejte kterého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Dryml
reklama

„Být soudcem, který o nástupu Romana Janouška do vězení bude rozhodovat, nevzal bych si na triko, že ho tam poženu nemocného. Jeho stav je vážný, prakticky jakýkoliv úder do hlavy může způsobit rozsáhlé krvácení,“ řekl Dryml, který je ředitelem nemocnice ve Vrchlabí. Podle informací LN již Janoušek zná termín nástupu do vězení. Soudce mu jej stanovil na polovinu listopadu.

Vyšetřovali jsme ho jako každého jiného...

Podle Drymla přivezla Janouška do vrchlabské nemocnice ve vážném stavu zhruba před měsícem jeho manželka ze Špindlerova Mlýna. „Museli jsme mu poskytnout akutní pomoc. Podle mě cestu do Prahy nemusel přežít,“ uvedl pro LN Dryml.

„Já osobně bych ho ze všeho nejdřív vyléčil, pak ať klidně nastoupí do výkonu trestu,“ míní Dryml a dodává, že lékaři si za zprávou o Janouškově stavu stojí.

Vladimír Dryml byl v uplynulých šesti letech senátorem ČSSD a SPOZ, kam se uchýlil před parlamentními volbami v roce 2012, rozešel se však i s nimi. LN uvádějí, že je o něm známo, že měl dobré informace z politického zákulisí, byznysu i policie. Dryml však odmítá spekulace, že by v případě této lékařské zprávy mohlo jít o účelový posudek. Janouška prý vyšetřovali jako každého jiného pacienta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…