Jarolav Bašta: Dnes hájí „evropské hodnoty“ stejně jako kdysi fašismus a komunismus. Metody se nezměnily, dokonce ani slovník

5. 6. 2016 6:44

Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině má za to, že jsou si až nebezpečně podobné metody novinářů hájících fašismus, komunismus a dnes tzv. evropské hodnoty. Postup je vždy stejný, napřed najdete nepřítele, onálepkujete ho a pak na něj vytrvale útočíte. Kdysi se takto postupovalo proti Edvardu Benešovi, dnes proti Miloši Zemanovi.

Jarolav Bašta: Dnes hájí „evropské hodnoty“ stejně jako kdysi fašismus a komunismus. Metody se nezměnily, dokonce ani slovník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

„Vypadá to, že metody používané jak uvnitř organizovaného zločinu, tak v boji proti němu, se nejprve rozšířily do politiky zásluhou jedné již zapomenuté politické strany a dnes se staly oblíbeným nástrojem sluníčkářských „nestátních neziskových“ organizací. Svědčí o tom samotné názvy těchto rašících výhonků nové totality – Kremlin Watch, Hlídacípes.org., Neovlivní, Evropské hodnoty,“ píše Jaroslav Bašta v komentáři pro server PrvníZprávy.cz.

Tito strážci „čistoty“ názorů a společenského prostředí používají stále stejné metody, jako jejich předchůdci pracující pro Protektorát Čechy a Morava, pro Stalina, nebo pro Brežněva, resp. Gustava Husáka. Dochází k útokům na lidi s odlišnými názory a nechybí ani práce pro zahraniční zpravodajské služby.

Celý komentář najdete zde

„Nálepkování, udávání, práce pro cizí zpravodajské služby, ostouzení politiků s odlišnými názory (včetně prezidentů, kdysi Beneše, dnes Zemana) však patří k tradici české žurnalistiky už od Druhé republiky a Protektorátu. O padesátých a sedmdesátých letech nemluvě. Dokonce bych řekl, že současní hlídači čistoty naší politické scény používají velmi podobný slovník,“ je přesvědčen Bašta.

Autor si v této souvislosti všímá i jednoho detailu. Inkviziční činnost v katolické církvi prováděli tzv. Psi páně. Obdoba inkvizice v Rusku měla také ve znaku psí hlavu a dnes tu máme Hlídací Pes.org. Ale práce inkvizice se jednou obrátila proti ní samé, takže i současní strážci čistoty musí počítat s určitou odplatou. Když dnes podporují přijímání uprchlíků a umenšují rizika s příchodem uprchlíků spojená, nesmí se divit, až příště zvolení politici rozhodnou, že neziskové organizace už nikdy nebudou financovány ze státních zdrojů. A navíc budou podrobené kontrole ne nepodobné té ruské či americké.

Bašta tady naráží mimo jiné i na „uprchlickou kauzu televize Prima“, kterou otevřel právě server HlídacíPes.org. „Čím kdo zachází, tím také schází,“ uzavírá Bašta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …