Jaromír Štětina: Zeman to má popletené. A lže podle Haló novin

08.03.2015 16:45

Rozhovor prezidenta Miloše Zemana pro ParlamentníListy.cz má dohru na sociální síti Facebook, vyjádřil se k němu totiž europoslanec Jaromír Štětina(TOP 09). Vyjádřil se i k prezidentské volbě před dvěma lety a dal najevo, že hlasy, které byly odevzdány jiným kandidátům než Miloši Zemanovi a Karlu Schwarzenbergovi, v konečném důsledku představovaly vyjádření podpory Miloši Zemanovi.

Jaromír Štětina: Zeman to má popletené. A lže podle Haló novin
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Karel Schwarzenberg a Jaromír Štětina

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP09) zareagoval na sociální sítí na rozhovor prezidenta Miloše Zemana, který poskytl serveru ParlamentníListy.cz. Došlo totiž i na ruský armádní sbor Alexandrovci, který znovu vystoupí v ČR, tentokrát u příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války a prezident koncertům poskytl záštitu. Za to si před časem vysloužil kritická slova právě od europoslance Štětiny, jenž pravil, že i zpívající okupanti jsou pořád okupanti.

Co na to Zeman? " Pokud se nemýlím, tak pan poslanec Štětina v době Sovětského svazu s koňským spřežením projížděl Sovětský svaz a navštěvoval dokonce i zakázané zóny, takže jeho postoj je naprosto konzistentní." konstatovala hlava státu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zeman lže podle Halo novin, reaguje europoslanec

A Štětina na oplátku prezidentovi nezůstal nic dlužen. "Pan prezident to má trochu popletený. A lže podle Halo novin," konstatoval europoslanec. V diskusi pod článkem se diskutující staví na stranu europoslance. Jedna účastnice diskuze ovšem dala najevo, že v prezidentské volbě volila někdejší senátorku a europoslankyni Zuzanu Roithovou, za což si od Štětiny vysloužila kritickou poznámku.

Štětina byl českým senátorem na Praze stejně jako Roithová a dnes je europoslancem stejně jako Roithová. Této dámy si prý navíc velmi váží, jenže je tu jedno "ale".

"Mám paní Roithovou rád. Byla přede mnou senátorkou v Praze 10 a byla přede mnou poslankyní EP. Byla by to dobrá prezidentka. Jenže si člověk musí uvědomit, komu bude jeho hlas scházet v závěrečném boji. V podstatě jste hodila hlas Zemanovi," napsal europoslanec diskutující dámě. A i ona přidala jednu odpověď navíc. "V časech prezidentské volby se často říkalo, že nemá smysl "dávat to" paní Roithové, protože nemá šanci a dost lidí tomu uvěřilo. Kdo ví, co by se dělo, kdy lidé této myšlence neuvěřili."

MUDr. Zuzana Roithová, MBA

  • KDU-ČSL
  • Místopředsedkyně KDU-ČSL
  • krajská zastupitelka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…