Jaroslav Kmenta natvrdo: Babiš je kmotr. Nechápu, proč tolik lidí volí Zemana

12.12.2016 16:48

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta poskytl rozhovor v internetovém pořadu Velká přestávka Vyšší odborné školy publicistiky. Prozradil, jak se mu píší články a knížky o zločincích a proč cítí frustraci, když tolik lidí volí Andreje Babiše (ANO) nebo Miloše Zemana.

Jaroslav Kmenta natvrdo: Babiš je kmotr. Nechápu, proč tolik lidí volí Zemana
Foto: redakce
Popisek: Jaroslav Kmenta

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta v rozhovoru, jenž je dostupný na serveru YouTube, konstatoval, že zločincům v podstatě nelze rozumět. Když se novinář snaží zločincům rozumět, proniká do stále většího bahna. „Já to doma připodobňuji tak, že když si nedáte to nějaký brčko, kterým můžete dejchat, utopíte se, tak je to hrozný,“ varuje novinář.

Cítí se částečně frustrován z toho, jak končí některé kauzy, které rozporoval. „Nechápu, jak lidé můžou věřit Andreji Babišovi, že to tady s náma myslí jenom dobře, nechápu, proč tolik lidí volí Zemana, což je duch minulosti. To je pro mě ta velká frustrace, že ať děláte, co děláte, tak se částečná většina společnosti prostě nepoučí,“ kroutí hlavou Kmenta. Ale možná je to tím, že v Česku chybějí nějací klasičtí političtí vůdci, kteří by politiku skutečně brali jako službu veřejnosti.

Celý rozhovor najdete zde.

Současného ministra financí považuje za kmotra, byť to není kmotr onoho staršího střihu jako Krejčíř a další, kteří jsou spojováni i s vraždami. „Kmotr to je... On je kmotr takový tý druhý fáze, řekl bych bílých límečků,“ konstatoval Kmenta, jenž si posteskl nad tím, že se při přebírání podniků Babiš choval mnohdy nečestně.

Kvůli své práci prý občas čelí výhrůžkám, což je lidsky velmi nepříjemné. Strach má prý především o rodinu. Už si prý četl e-maily ve stylu „tohle byl tvůj poslední článek, už toho nech, nebo... A následovala řada výhrůžek“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…