Jaroslav Plesl a Dominik Feri o situaci v TOP 09. Neukazovat předsedovi

31. 3. 2016 11:38

„Pocitově bych to přirovnal k situaci, kdy vám na zem spadne spálená pizza,“ tak okomentoval teplický radní Dominik Feri odchod svého spolustraníka Pavola Lukši z TOP 09. Argumenty týkající se politiky strany pod vedením Miroslava Kalouska by se ale dle něho neměly přecházet bez povšimnutí. Lukša totiž dle svých slov odchází právě kvůli Kalouskovi.

Jaroslav Plesl a Dominik Feri o situaci v TOP 09. Neukazovat předsedovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Původně bylo shromáždění svoláno na Hradčanské náměstí, ale policie měla rozkaz na něj účastníky nevpustit. Někteří se s tím smířit nechtěli

Zda je odchod Pavola Lukši ze strany dobrá, nebo špatná zpráva, Feri nehodnotí. Nicméně poukazuje na to, že z TOP 09 odchází člověk, který inklinoval k Rusku a sdílel odkazy z proruských webů, čímž nepřímo ukazuje na ideový nesoulad mezi straníkem a samotnou TOP 09.

Teplický radní odmítá, že strana zažívá kolaps, jak prý tvrdí zpravodajský server iDNES. „Pocitově bych to přirovnal k situaci, kdy vám na zem spadne spálená pizza,“ uvedl Feri na svém facebookovém profilu. „V každém případě argumenty (ať již jsou zástupné, či ne) týkající se politiky strany pod vedením Kalouska bychom rozhodně bez povšimnutí přecházet neměli,“ dodal.

Lukša totiž odchod ze strany odůvodnil nesouhlasem s orientací politiky prezentovanou především předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Ta dle jeho mínění obsahuje ve většině případů „pouze útoky, agresivitu a nenabízí žádná řešení“.

Lukšovi se nelíbí, že zcela opomíjí práci ve prospěch občanů ve městech a obcích a soustředí se pouze na témata, která neřeší prakticky žádné problémy občanů, a tím se prý pro mě stává neakceptovatelnou.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek odchod Lukši přivítal. „Je to od něj velmi hezké a vítám to. On se nikdy netajil svou proruskou orientací a sympatiemi k Bloku proti islámu,“ uvedl serveru Novinky.cz.

Zároveň uvedl, že jej sice mrzí, že odchází zakládající člen strany, ale že skutečně docházelo k názorovým rozporům ohledně zahraniční politiky. Odmítl, že by za Lukšovým odchodem stála jeho agresivní politika. „Každý v TOP 09 ví, že ten problém je jinde,“ konstatoval Kalousek.

Tibetská vlajka? Raděj flašku tullamorky

Jak z ošemetné situace ven poradil Kalouskovi šéfredaktor Mf Dnes Jaroslav Plesl. „Teď už to může Kalousek zachránit jen tím, že poskytne velkej rozhovor o své ‚složité životní situaci‘ a pod dohledem fotografů Blesku se uchýlí na nějakou odmašťovací kliniku,“ zveřejnil Plesl na svém facebookovém profilu. Podle něj totiž český volič vždycky ocení upřímnost, což prý „máchání“ tibetskou vlajkou není. „Stejně si v tý ruce každej představí flašku tullamorky,“ míní šéfredaktor Mf Dnes.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…