Je jedno, kdo má většinu. Imunitu chtějí všichni, píší Britské listy

1. 5. 2012 10:56

Komentátor Emil Ruml píše na serveru Britské listy, že je rád, že neprošlo omezení imunity zákonodárců. Jasně se totiž podle něj ukázalo, že je úplně jedno, kdo má většinu.

Je jedno, kdo má většinu. Imunitu chtějí všichni, píší Britské listy
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhla konference na téma aktivni stárnutí a mezigenerační solidarita v ČR
reklama

Rumla zaujala i některá vystoupení na půdě Senátu. „Hodné doporučení jsou vystoupení „dojatého“ pana Kubery, „nevinného“ pana Čunka, „revolucí požraného“ pana Drymla i pana Töpfera, který se v intencích jeho slov nemůže vydat  justiční mafii, závislým soudům, zkorumpovaným a zkorumpovatelným státním zástupcům, kteří mají styky s podsvětím, ovlivnitelné policii a BIS (sic!),“ píše.

Je nutné změnit zákony

Podle komentátora by tomu, že si zákonodárci něco opravdu omezí, mohl věřit jen úplně naivní člověk. A Ruml je za výsledek rád. Proč? „Protože se jasně opakovaně ukázalo, že je úplně jedno, kdo má kde většinu. Není rozdíl mezi ODS a ČSSD (i ostatními stranami), když jde o vy(zne)užití prebend,“ napsal.

Proto je podle Rumla jasné, že teď už nelze podporovat snahy, aby pravici po volbách vystřídala levice. „Cílem musí být změna pravidel současného společensko-politického systému, vzniklých na „socialistickém“ právním řádu. Je nutná podstatná změna ústavy a ústavních zákonů, především volebního zákona, zákona o stranách a tak dále, a tak dále. Jako velmi nutnou vidím anulaci jakýchkoli tlustých čar za minulostí,“ myslí si.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

7:52 Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „EU, která nám striktně předepisovala, že rum se nesmí jmenovat rum…