Je to blb, řekl Kalousek o poslanci. Teď ho VV navrhují do čela NKÚ

07.02.2013 9:56

Poslanec Josef Novotný je kandidátem do čela Nejvyššího kontrolního úřadu. Na post vrchního auditora jej navrhuje jeho strana Věci veřejné. Podle předsedkyně véčkařských poslanců by byl opravdu neústupným a neúplatným šéfem. Poslanec Novotný zatím zaujal například tím, že jej ministr financí Miroslav Kalousek veřejně označil za blba.

Je to blb, řekl Kalousek o poslanci. Teď ho VV navrhují do čela NKÚ
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Poslanec za VV Josef Novotný

Věci veřejné dnes rozeslaly médiím tiskovou zprávu, že jejich poslanec a bývalý senátor Josef Novotný je stranickým kandidátem na prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu. Předsedkyně poslaneckého klubu VV Kateřina Klasnová se o něm vyjádřila, že „jak znám Josefa Novotného, byl by to opravdu nezávislý, neústupný a neúplatný šéf, právě takový, jakého NKÚ potřebuje.“

Novotný je v tiskovém prohlášení prezentován jako dlouholetý bojovník proti hazardu a gamblerství, který vystupoval též proti zneužití loterijního zákona. Méně je prý známo, že se věnuje též tématu fotovoltaiky a vystupuje proti zdražování energií.

Novotný na sebe upozornil už jako senátor při prezidentské volbě v roce 2008. Tehdy rozjitřil již tak napjatou atmosféru, když veřejně řekl, že mu jeden ze senátorů ODS během volby nabízel dva miliony korun, pokud bude volit Václava Klause. Občanští demokraté na něj pak podali trestní oznámení.  

Jako poslanec Věcí veřejných nepadl do oka místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi. Ten si ho vzal na paškál v roce 2011 právě v souvislosti s jeho tažením proti výherním přístrojům. „Pan poslanec Novotný je blb, ale není to jeho vina. Za své IQ nikdo nemůže,“ řekl tehdy Kalousek pro ParlamentníListy.cz.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

8:07 Milion chvilek: Umělec zval do ulic, ale pak mu zavolal občan. O Drahošovi

Muzikant Jiří Macháček byl hostem Press klubu na Frekvenci 1, kde prozradil, jak se cítil při demons…