„Začátkem listopadu jsem si udělal dva průzkumy, prostřednictvím kterých jsem zjišťoval, jak se staví Číňané a Rusové k nastolení užších hospodářských vztahů mezi oběma zeměmi. Názory respondentů jsem zjišťoval v Šanghaji a Moskvě. Ukázalo se, že v obou městech měli respondenti shodný názor. Více než 90 % oslovených lidí v Šanghaji i Moskvě se jasně vyjádřilo pro to, aby byly vztahy mezi Čínou a Ruskem posíleny," píše v úvodu Schubert.
Vzorek oslovených respondentů v Moskvě podle Schubertových informací tvořili lidé zaregistrovaní na síti LinkedIn, kteří předem deklarovali, že tráví více než 50 % svého času tím, že přemýšlejí o tématech spojených s financemi. V Šanghaji jsem přímo oslovil studenty z Univerzity mezinárodního obchodu a ekonomie, kteří se věnují mezinárodním tématům," popisuje Schubert.
Odpovědi na další otázky v průzkumu však dle Schuberta prokázaly větší odlišnost postojů k danému tématu. „Zejména se to týkalo moskevských respondentů, jejichž postoje jsou ovlivněny událostmi na Ukrajině a západními sankcemi vůči jejich zemi. Pouze 10 % z nich například uvedlo, že by mělo mít Rusko užší ekonomické a finanční vztahy se Spojenými státy. Na stejnou otázku však kladně odpovědělo hned 90 % studentů ze Šanghaje," dokládá Schubert.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro