Je to parta známá. Poslanci ODS, kteří se vzbouřili

07.09.2012 7:09

V centru pozornosti se od středy objevuje sedm poslanců za ODS. Petr Tluchoř, Ivan Fuksa, Boris Šťastný, Marek Šnajdr, Jan Florián, Tomáš Úlehla a Radim Fiala totiž při hlasování o zvýšení DPH "zradili" premiéra Petra Nečase a vládní balíček kvůli nim neprošel. Co je spojuje?

Je to parta známá. Poslanci ODS, kteří se vzbouřili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Tluchoř

Podrobně se na poslance podíval server Idnes.cz. Ten poukázal na to, že většina těchto "rebelů"  během vlády Nečase přišla o své funkce. Kromě toho by rádi v čele ODS opět viděli současného prezidenta Václava Klause. Pojí je také odmítavý postoj vůči Evropské unii, jejím největším kritikem je pak Radim Fiala, který viní současné francouzsko-německé řízení. "Neúspěšný model na svou záchranu spotřebovává víc a víc peněz a přitom jeho ekonomická hodnota klesá, protože se neustále zhoršují jeho ekonomické parametry," řekl například Fiala. Evropa je tak podle něho rozdělená na technokraty a lidi, kteří se konečně začínají uvědomovat, že moc rozhodovat není rozhodně v jejich rukách.

Ivan Fuksa a Petr Tluchoř. Tyto poslance pojí kromě neodsouhlasení zvýšení DPH také další věc - za současné vlády premiéra Nečase si pracovně pohoršili. Fuksa byl například sesazen na nátlak Věcí veřejných z postu ministra zemědělství v říjnu 2011. Strana na něj dokonce tehdy podala kvůli jeho hospodaření v Lesích ČR trestní oznámení. Bývalý šéf poslaneckého klubu Petr Tluchoř se zase zapletl do aféry, která vypukla kolem exposlankyně Věcí veřejných (VV), Kristýny Kočí. Ta se na tajné nahrávce doznala k tomu, že spolu s Tluchořem chystají rozvrat VV. Nečas tehdy zareagoval tím, že zbavil Tluchoře funkce šéfa klubu.

Krize se zvýšením daní nevyléčí

Nechuť ke zvyšování daní se ale u dalšího "rebela", Tomáše Úlehla, projevila už v dubnu. Tehdy pro Lidové noviny řekl: "Hlasovat pro zvyšování daní těm, kteří dávají práci druhým a svým mnohonásobně vyšším pracovním nasazením dosahují vyššího zisku či platu, rozhodně nebudu." To Petr Tluchoř se po červencovém třetím čtení ve sněmovně od hlasování distancoval, i když zvedl ruku pro. "Úsporný balíček, jak je navržen, je v rozporu s programem a dlouhodobou politikou Občanské demokratické strany. Je v přímém rozporu s tím, co jsme slibovali našim voličům, a jsem přesvědčen, že je i v přímém rozporu se zájmy České republiky a jejích občanů. Zvýšení daní jako lék na krizi prostě nefunguje," řekl tehdy poslancům. 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ane

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…