Je to tady: Exkluzivní foto zadržení Adama B. Bartoše, který se postavil proti konvoji USA

29.03.2015 14:41

Ačkoliv média informovala o klidném průjezdu americké vojenské kolony přes Českou republiku, k některým incidentům nejspíš přece jen došlo. ParlamentníListy.cz získaly informaci, že se přímo na hraničním přechodu v Náchodě pokusil kolonu zastavit známý národovecký aktivista Adam B. Bartoš. Následně byl zatčen policií a odvezen k výslechu.

Je to tady: Exkluzivní foto zadržení Adama B. Bartoše, který se postavil proti konvoji USA
Foto: Vít Hassan
Popisek: Zatýkání A. B. Bartoše

Známý radikální novinář a politický aktivista Adam B. Bartoš, tvůrce proslulého "seznamu českých pravdoláskařů“ a rovněž předseda NE Bruselu - Národní demokracie, "oceněný“ za svou aktivitu například oceněním "Bludný balvan“, již dopředu avizoval, že hodlá protestovat proti průjezdu amerického konvoje Českou republikou a svůj názor dá najevo velmi radikálně.

ZDE je vše, co jsme napsali o americkém konvoji

"Rozhodnutí vlády o povolení přesunu amerických konvojů je nezákonné, a tudíž neplatné. Bude se tedy jednat o průnik cizích vojsk na naše území. Z čistě legálního hlediska mají čeští občané plné právo tento průnik považovat za akt agrese a adekvátně na něj reagovat,“ objevilo se na facebookovém profilu jeho strany.

Bartošova strana na sebe upozornila již v sobotu, když uspořádala průvod Prahou před americkou ambasádu, kde demonstrovala své negativní stanovisko.

Pro svou akci si vybral hraniční přejezd v Náchodě, který americká kolona začala překračovat v jedenáct hodin. Podle líčení svědků Bartoš stál u silnice a "zdravil“ americké vojáky vztyčeným prostředníčkem a pokřiky. Vedle něj vítali vojáky proameričtí aktivisté s vlajkou s hvězdami a pruhy a došlo mezi nimi k výměně názorů. Když začal pokřikovat "Ami go home" na projíždějící kolonu, přistoupil k němu jeden z přítomných policistů a vyzval jej, aby tohoto urážlivého jednání zanechal.

To však aktivistu ještě více vydráždilo, a když kolem něj projížděla další část konvoje, vběhl před něj. Vydržel tam podle přítomných 3-5 vteřin, než byl z vozovky odvlečen přítomnými policisty. Následovala formální procedura zadržení, přičemž ani toto zatýkání se prý neobešlo bez urážlivých výkřiků a posunků směrem k americké koloně.

ParlamentníListy.cz informoval o Bartošově zatčení fotograf Vít Hassan, který byl na místě přítomen.

Podle informací, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, byl Adam B. Bartoš policisty odvezen k výslechu. Po patnácté hodině jej měli policisté propustit. Další informace přineseme, jakmile budou k dispozici.

Stanovisko Národní demokracie:

V přehlídce infantilní servility proamericky orientovaných občanů ČR, kteří očekávali triumfální vjezd cizích vojsk (U.S. Army) na území státu v Náchodě, uvízl předseda naší strany, který je momentálně vyslýchán Policií ČR. Mezi oddanými dětičkami americké světové politiky, ať již jimi jsou pro svou víru v americké hrdiny či bludné přesvědčení, že současné Spojené státy americké  jsou rájem svobody, si dovolil A. B. Bartoš protestovat, za což byl těmito lidmi napaden a následně zatčen Policií ČR. Další informace Vám poskytneme později.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

10:45 Už je to tady, bitka o kapra. Umělkyně najatá, ale Lidl, Penny i Billa na to vyzrály

Prodávat vánoční kapry, nebo neprodávat? To je oč tu běží. Ochránci zvířat mají jasno, že jde o týrá…