Je to tu zas: Zůstaňte doma! píše Hřib Pražanům. Proč?

16.5.2022 10:52 dop. | Ze sítí

Dnešním dnem začala generální oprava Barrandovského mostu. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) mluví o „opravě století“. A obrátil se na všechny Pražany s prosbou. Požádal je, aby v maximální možné míře využívali městskou hromadnou dopravu, případně pracovali z domova na home office, pokud to jen trochu půjde.

Je to tu zas: Zůstaňte doma! píše Hřib Pražanům. Proč?
Foto: Reprofoto: Prostor X
Popisek: Zdeněk Hřib

V neděli odpoledne 15. května se k Barrandovskému mostu v Praze začaly sjíždět těžké stavební stroje.

Anketa

Souhlasíte s trvalým umístěním vojsk jiných členských států NATO na území ČR?

4%
95%
hlasovalo: 46940 lidí

V pondělí ráno uspořádal primátor Hřib u mostu tiskovou konferenci a požádal všechny Pražany a další lidi cestující přes Prahu o trpělivost.

„Je naprosto zjevné, že musíme ten most opravit. Lana, která drží most pohromadě, jsou úplně prorezlá. Naši předchůdci nechali most chátrat. Neměli odvahu do toho říznout. Chápu, že jsou každý rok nějaké volby, ale my máme tu odvahu dělat věci správně a jsem přesvědčen, že Pražané nakonec opravený a bezpečný most ocení,“ prohlásil Hřib před kamerami ČT.

Zdůraznil, že si nikdo nepřeje, aby Barrandovský most dopadl stejně jako ten v italském Janově, který se v srpnu 2018 zřítil. Při neštěstí zemřelo 43 lidí. Hřib si v této souvislosti vzpomněl také na lávku v Tróji, která se zřítila za vlády někdejší primátorky za ANO Adriany Krnáčové.

Primátor oznámil, že oprava potrvá 110 dní a požádal všechny občany, aby v maximální možné míře využívali posílené linky MHD, nebo pracovali na home office a pokud už opravdu musí vyjet do okolí Barrandovského mostu, tak aby využívali objízdné trasy.

„Kromě ohleduplnosti bych chtěl požádat všechny, aby, pokud můžou, využili MHD. Ta je posílena. Já jsem sem také přijel autobusem. Pokud musíte jet autem, tak vyjeďte trochu dřív, nebo trochu později, abyste se vyhnuli dopravní špičce. Určitě používejte dopravní aplikace, aby vám to nabídlo nejlepší objízdnou trasu. Určitě můžete využít i pražský okruh bez známky. A pokud můžete, pokud máte kancelářskou práci, tak zvažte home office,“ požádal všechny primátor.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

21:02 Mainstream by s ním měl problém... Krameriovu cenu získal Martin Nezval. Z jeho knihy zamrazilo i Baštovi

„Je třeba intenzívně uvažovat, jak snížit průměrnou inteligenci nadbytečného lidstva, aby se dalo ef…