Je zle. Kvůli chatařům. Úder Hamáčkovi od někoho, kdo ho zná

26.03.2020 11:01

Marketér Jakub Horák si na svém facebookovém profilu všiml prohlášení ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ohledně cest na chalupu. „Lidé mají zůstat doma. Pokud někdo musí na chalupu jet, tak ho nikdo nezastřelí, ale není to dobře,“ cituje Horák Hamáčkova slova z pořadu Interview ČT24.

Je zle. Kvůli chatařům. Úder Hamáčkovi od někoho, kdo ho zná
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Jan Hamáček na tiskové konferenci.
reklama

Podle Horáka je být na chalupě pro naše rodiny s děckama mnohem zdravější než být ve městě. „Pokud vyjdete v pátek ze svého bytu s rouškami a nasednete do auta, které stojí zaparkované poblíž, uzavřete se v tom autě a odjedete na chatu, kde máte zahrádku, tak jste absolutně nikoho neohrozili. Neudělali jste nic špatného a nikdo vám nemá říkat, že to nemáte dělat. Děti přece nemohou být takhle zavřené měsíce!“ poznamenal Horák.

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 24881 lidí

„Hamáček má červený svetr, fajn, ale tím to nekončí. Bohužel, jako funkcionář ČSSD, co nikdy nepracoval, má v DNA tu socialistickou úředničinu, která si neuvědomuje jednu věc, o které velmi dobře promluvil Václav Dejčmar – zdraví je každého věc, pokud neohrozíte ostatní. Cituji: Zaveďme povinné roušky, extrémní hygienu, vědomý social distance (zdraví je věcí každého z nás, ne státu), poctivou karanténu pro podezřelé (ideálně s tracking náramky) + dobrovolné karantény pro ohrožené skupiny,“ míní dále Horák.

„Ale ať, proboha, tady nikdo neříká rodinám s dětmi, že je nikdo nezastřelí, když odjedou na chatu, a netváří se, že jim dělá nějaký velký pardon. Na chatě je vám i vašim dětem lépe než ve městě a o pardon se nikoho prosit nemusíte. Jen tam jeďte, když dodržíte pravidla. Řekněte to všem rodinám s dětmi, protože děti v městském bytě jsou na tom z hlediska zdravotního rizika daleko hůř než na zahradě venku a s rouškou během cesty na chatu nikoho neohrozíte,“ uzavřel.

„Ale bratře, myslíš, že on to neví a je blbej? Chtějí prostě víc a víc omezovat a trestat, ve jménu Boha, pardon, Corona,“ poznamenal v diskusi jeden z uživatelů.
 
„Co chceš od kluka, kterej od puberty měl jedinou práci – kandidovat za ČSSD; nikdy nebyl někde zaměstnanej, nezaložil firmu, nic. On nic jinýho neumí. A to ho mám rád z BlueLightu, není to zlej kluk,“ poznamenal Horák.
 
„Je to další krok, jak se zalíbit majoritním voličům. Když se báli všech lidí z Itálie, i když hygiena posílala do karanrény jen kritické regiony, zavedli karanténu pro všechny, kdo byli v Itálii, bez ohledu na reálná nebezpečí místa, kde byli. Když se začali místní bát ‚Pražáků‘ a jim podobných chatařů, vláda zakázala jezdit na chaty. Voliči mají pocit, jak rázně bylo s delikventy naloženo a politické body jsou tu,“ uvedl pak v reakci také cestovatel Dan Přibáň.
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…