Jedeme dál! Klausova nadace nepoleví v činnosti ani po odchodu z Hradu

14.02.2013 16:41 | Zprávy
autor: adr, čtk

Ani po odchodu prezidenta Václava Klause a jeho manželky Livie z Hradu nepoleví v činnosti jejich nadace. Práce Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových totiž s funkčním obdobím prezidenta nijak nesouvisí, řekl dnes ČTK výkonný ředitel fondu Ladislav Petrásek. Fond slaví deset let existence. Výhledově se možná přestěhuje z areálu Pražského hradu, ale na rozhodnutí kam bude mít dost času.

Jedeme dál! Klausova nadace nepoleví v činnosti ani po odchodu z Hradu
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Prezidentský pár před krajským úřadem v Ostravě

"Ještě rok zde můžeme být," uvedl Petrásek s tím, že se Správou Pražského hradu má fond uzavřenou smlouvu na pronájem takzvaného domečku až do 7. března 2014, tedy ještě jeden rok po nástupu nového prezidenta Miloše Zemana.

Mezitím se nadační fond Klausových může rozhodnout, zda by například mohl přesídlit do budovy na Hanspaulce, kde bude rovněž chystaný Klausův institut. "Otázka sídla je v jednání, není rozhodnuto," řekl Petrásek, který je současně člen správní rady.

Podle něj také nadace předchozího prezidentského páru - Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 sídlila na Hradě nějaký čas i po odchodu Václava Havla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Je pravda, že je zvýšení rodičovské v ohrožení?

Prý vám na to nechce dát Schillerová peníze. Je to tak? A dojde tedy ke zvýšení nebo ne? Proč se důchody zvyšují pořád a u rodičovské je to takový problém?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pojď na bitku.“ Největší fanda NATO dostal výzvu z Ruska

7:44 „Pojď na bitku.“ Největší fanda NATO dostal výzvu z Ruska

Ruský student Petrohradské univerzity Grigorij Koroljov, velký podporovatel Ruska, dostal nápad. Vyz…