V USA si podle Poledníka už mnozí uvědomili, že prezident Obama je měkkota, a na jeho místo by bylo třeba najít spíše nějakého válečníka.
Stranickou příslušnost kandidáta prý již dnes není třeba až tak řešit, neboť obě strany se začínají stávat nerozlišitelnými. Obě prý hájí „neokonzervativní politiku“, čili imperiální expanzi maskovanou vývozem demokracie a lidských práv. Rozdíly jsou jen v tom, jak se tento produkt voličům prodává.
„Kandidáti dvou stran ‚klasických‘ jsou s jedinou výjimkou věrnými stoupenci ničivé ideologie neokonzervatismu. Ten převládl v americkém politickém směřování už během 90. let,“ vysvětluje Poledník. Zahraniční politika se nazývá vznešeně „unilateralismus“, v reálu znamená „vládu impéria“. S tím je spojený militarismus, udržující zbrojními zakázkami v chodu ekonomiku, ale též misijní horlivost, spojená s pocitem výlučnosti a historického předurčení. „Spisovatel Stefan Halper definoval neokonzervativní zahraniční politiku jako ‚realizaci demokracie ze zadní části Humvee‘, dodává Poledník.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
USA , Protiproud.cz , Trump , Poledník
autor: jav
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková