Jediný (povolený) svět na školách

27.12.2022 20:35 | Komentář

V jedné rozhlasové debatě jsem se vyjádřil v tom smyslu, že by na školách měli působit učitelé, a nikoli aktivisté z neziskovek. Narážel jsem samozřejmě na dlouhodobé a systematické působení organizace Člověk v tísni a jejího podprogramu Jeden svět ve školách (JSNS). Ten figuruje v mnoha aktivitách podporovaných ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a je přímým nástrojem indoktrinace školní mládeže PRO povolené a žádoucí myšlenky a interpretace a PROTI těm nežádoucím, protože polemizujícím s oficiálními interpretacemi a tezemi.

Jediný (povolený) svět na školách
Foto: Hans Štembera
Popisek: doc. Mgr. Petr Žantovský, Ph.D., mediální analytik

Tato pobuřující skutečnost, totiž vstup státem placených „dobrovolníků“ do školského systému, měla podporu řady ministrů školství – od Valachové přes Plagu až po Gazdíka či aktuálně Balaše. A tak se před našimi dětmi producírují rozmanité existence - asi nejkřiklavější je aktivní zapojení tzv. youtubera Karla Kováře alias Kovyho, jehož nejvyšší dosažené vzdělání je středoškolské. Přesto je z veřejných zdrojů placen za to, aby dělal „politická školení mužstva“ na našich školách. Proč se ale divit, když se podíváme na seznam sedmnácti poradců ministra Balaše a nalezneme tam mj. i Bohumila Kartouse, reprezentanta anonymní skupiny Čeští elfové. Kruhy se nápadně propojují. Mimochodem, o Kartousovi je dobré vědět i to, že je poradcem senátora Drahoše a spolupracovníkem Aspen Institutu.

Jeden svět ve školách pořádá rozmanité kurzy tzv. mediálního vzdělávání. Jeden z nich má název Dezinformace. V materiálech JSNS je charakterizován takto:

„Cíle lekce:

  • vědět, co jsou dezinformace
  • uvědomovat si, k jakým negativním důsledkům mohou lživé informace v mediálním prostoru vést
  • umět informace na internetu ověřovat a posuzovat jejich důvěryhodnost

Online kurz Dezinformace s podtitulem Jak nenaletět fake news? je součástí série vzdělávacích interaktivních videokurzů, které zábavnou a poutavou formou představují aktuální témata mediální problematiky. Žáci během videokurzu sledují vzdělávací videa, chatují s průvodcem Jankem, plní cvičení, odpovídají na otázky a přemýšlí nad tím, co si z kurzu odnáší.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Žantovský

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

8:35 Slíbil, neudělal. „Podtrhlo mu to nohy.“ Znalec k odstřelu Součka. V pozadí Moravec

TÝDEN V MÉDIÍCH Ve skutečnosti nejde o Jana Součka, ale o Václava Moravce. Petr Žantovský pro Parlam…