Jedno pivo nebo cigarety? Za to o dávky nepřijdete

02.09.2011 8:31 | Zprávy

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce změnit fakt, že lidé zneužívají sociální dávky a utrácejí je za alkohol a cigarety. Software, který budou využívat sociální karty, odhalí nákup těchto věcí a úředníci je pak budou posuzovat.

Jedno pivo nebo cigarety? Za to o dávky nepřijdete
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
Ovšem za pivo, které si dáte k obědu, nebo krabičku cigaret by odebrání dávek hrozit nemělo. „Neexistuje žádné kritérium, které by říkalo, že jedno pivo je v pořádku, ale čtyři už ne," říká autor projektu karet sociálních systémů a první náměstek ministra práce Vladimír Šiška serveru iHNED.cz..

Hotovost? Jen omezená 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Mgr. Marek Výborný byl položen dotaz

Vedení výboru

V čem je rozdíl, jestli někdo prosazuje své názory jako poslanec nebo člen nějakého výboru nebo z pozice místopředsedy nebo předsedy výboru? Mají snad ti, co jsou ve vedení výborů nějakou větší moc? Má jejich rozhodnutí nějakou větší váhu? Nebo proč to tak řešíte a nejen vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Holec o rozkladu ODS. Mohlo by prý dojít dokonce i na Marka Bendu

20:10 Holec o rozkladu ODS. Mohlo by prý dojít dokonce i na Marka Bendu

Odchod jihočeského hejtmana Martina Kuby z ODS a příprava vlastního hnutí vyvolaly rázné reakce např…