Jemu hráblo! Kecá. Tolik kritiky hlavouna EU v Česku dlouho nebylo. Zapojil se i...

06.05.2018 20:51

V sobotu byla v Trevíru odhalena socha německého filozofa Karla Marxe, a to v rámci dvoustého výročí jeho narození. Této akce se mimo jiné účastnil i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který ve svém projevu uvedl, že tento myslitel a revolucionář by měl být vnímán v kontextu své doby a neměla by se na něj svalovat zodpovědnost za zločiny komunismu, což vzbudilo vlnu kritiky. „Evropské hodnoty? Marxismus-islamismus! EU si svým komunismem musí projít,“ napsal na svém Facebooku právník Tomáš Tyl. Přidali se k němu i politik, novinář a cestovatel Jaromír Štětina a analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.

Jemu hráblo! Kecá. Tolik kritiky hlavouna EU v Česku dlouho nebylo. Zapojil se i...
Foto: juncker.epp.eu
Popisek: Jean-Claude Juncker
reklama

Tomáš Tyl podle svých slov dlouho nechápal, proč je dnešní EU tak protikřesťanská, proč mlčí k násilí páchanému na Evropanech a křesťanech zvláště, proč ničí tradiční rodinu a nahrazuje ji uměle oplodněným rodičem A a rodičem B, kde produktem je státem vlastněné dítě nevelkého vzdělání, tovární otrok smíšené rasy bez ukotvení v národě a kultuře, který už ve 12 letech kecá na náměstích pionýrské fráze o slušnosti a demokracii, aniž ji sám ctí.

To se ale nyní změnilo a na své otázky našel odpovědi. „Najednou se ohlédnete, za neznámé x v rovnici dosadíte marxismus a všechno to dokonale zapadá,“ napsal a následně poukázal na cenzuru, rozbití rodiny, kolektivní vlastnictví, pronásledování křesťanů – i existenci ‚státních křesťanů‘, kteří ale sami v Boha nevěří a Kristus je pro ně max. jeden z revolucionářů, až po Antifu zapalující auta nic netušícím lidem.

„Evropské hodnoty? Marxismus-islamismus! Kam to povede? Neptejte se – víte to! Už jsme tam byli! Je mi líto, EU si svým komunismem musí projít a oni nás nepustí, stejně jako nás nepustil Sovětský svaz. Ale vytrvejte – jen se holt musíme smířit s tím smradem totality, který je tady zase,“ řekl právník s tím, že této zemi nikdy nebylo přáno více než 20 let svobody. „Bylo to pěkné a zase bude, jen to čekání mezi tím... Minule jsme tomu říkali normalizace, jak dnes? Trevírská renesance? Chruščov, Brežněv, Juncker – a pořád si myslíme, že tentokrát už to bude jinak,“ dodal.

Jaromír Štětina zase v sobotu na svém Facebooku připomněl, že Junckera tvrdě kritizovali ve středu na zasedání frakce EPP, a to prý nejen za adoraci Marxe, ale i za to, že veřejně nazval Putina svým přítelem. V návaznosti na to pak připomněl i svůj facebookový status ze 2. května. „Před chvílí proběhla na frakci Evropské lidové strany diskuse o submisivní pozici předsedy komise Junckera, který nedávno nazval v jednom z interview Putina svým přítelem a hodlá se zúčastnit oslav 200. narozenin Karla Marxe,“ napsal ve svém komentáři.

V něm informoval i o tom, že se k diskusi připojil a poděkoval Sandře Kalniete, že na to upozornila. Připojil se prý také k návrhu rumunského europoslance Christiana Predy pozvat do frakce pana Junckera. „Upozornil jsem na to, že pozice předsedy komise vede v České republice k tomu, že stále více lidí považuje Evropskou unii za levičáckou, marxistickou či neomarxistickou. Návštěva pana Junckera by mu mohla pomoci uvědomit si, že Evropské unii škodí,“ napsal s tím, že frakce ELS má ve věci pana Junckera jasno.

Podle Štětiny totiž pan Juncker ani paní Mogherini nemají s Moskvou ani s Marxem historickou zkušenost jako země bývalého sovětského bloku. „Není pravda, co říká pan Juncker, že Marx nezodpovídá za zločiny komunismu. Komunistický manifest, který napsal Marx spolu s Engelsem, končí jasnou výzvou k násilí: Komunisté pokládají za nedůstojné, aby tajili své názory a úmysly,“ řekl a zdůraznil, že otevřeně prohlašují, že jejich cílů lze dosáhnout jen násilím a svržením celého dosavadního společenského řádu. „Nechť se panující třídy třesou před komunistickou revolucí! Proletáři v ní nemají co ztratit, leda své okovy. Dobýt mohou celý svět,“ doplnil.

„Předsedovi Evropské komise J.-C. Junckerovi hráblo. Už se těším, až skončí. Stejně jako F. Mogherini,“ reagoval podobně na Junckerova slova o Marxovi prostřednictvím příspěvku na svém facebookovém účtu o Marxovi analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál Milionu chvilek. Nachytáni při činu, pak špatná výmluva. A už to jede

20:26 Skandál Milionu chvilek. Nachytáni při činu, pak špatná výmluva. A už to jede

Spolek Milion chvilek pro demokracii zahájil v úterý v Plzni první část ze série akcí pod názvem Šta…