Ještě jeden rozhovor s Milošem Zemanem: Zahrozil pěstí na EU i velvyslance USA

29.02.2016 11:14

Společné vzdělávání mentálně postižených se zdravými považuje prezident Miloš Zeman za neštěstí. Nic na tom prý nezmění ani výhrůžky Bruselu. „Nenechám se vydírat!“ vzkazuje prezident Evropské unii v rozhovoru pro Blesk, který přichází den po rozhovoru Parlamentníchlistů.cz.

Ještě jeden rozhovor s Milošem Zemanem: Zahrozil pěstí na EU i velvyslance USA
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman ve firmě Devro v Jilemnici

Redaktorka Vera Renovica, která s prezidentem vedla rozhovor pro deník Blesk, uvedla, že ministerstvo školství nedávno připustilo, že tlak na inkluzi přichází i z Bruselu a že pokud vše do puntíku nesplníme, mohli bychom mít problém s dotacemi. Důvodem má být i přesvědčení Evropské komise, že zde pod zástěrkou diagnózy lehkého mentálního postižení segregujeme romské děti.

„Já jsem se nikdy nikým ve svém životě nenechal vydírat. Ani Evropskou komisí, ani americkým velvyslancem. A nevidím důvod, proč bych svoje postoje v tomto smyslu měnil,“ reagoval prezident. Romské děti mají být dle jeho názoru zařazeny buď do běžných, nebo speciálních škol podle toho, jestli jsou, nebo nejsou mentálně postižené. „Přesně toto se ovšem týká i ostatních dětí, vietnamských, mongolských, pokud tady jsou,“ zdůraznil Zeman.

Prezident upozorňuje, že ze slučování mentálně postižených dětí se zdravými plynou rizika. „Já jsem citoval několikrát svoji maminku, že největší krutost je dětská krutost, že dítě umí být daleko krutější než dospělý. Takže jeden z mých argumentů proti inkluzi byl ten, že jsem se obával šikany,“ vysvětlil Zeman.

Dalším argumentem proti inkluzi je dle prezidenta ztráta radosti dítěte z úspěchu. Ve speciální škole, kdy je dítě mezi těmi s rovnocennými schopnostmi, tu radost prý mít může.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…