Ještě, že nemám křišťálovou kouli. Daniel Korte objasnil čtenáři, jak s námi zatočí Babiš a jak to dopadne s islamisty

04.07.2015 11:24

Do ostré kritiky ministra financí Andreje Babiše se pustil poslanec TOP 09 Daniel Korte. Využil k tomu příležitost, kterou mu na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz poskytl čtenář, kterého zajímalo, zda existuje přímá úměra mezi nárůstem příjmu Agrofertu a tím, že Babiš má možnost řadu věcí ovlivnit jako ministr financí. Korte také krátce a ne příliš povzbudivě odpověděl na otázku týkající se budoucnosti islamistických radikálů.

Ještě, že nemám křišťálovou kouli. Daniel Korte objasnil čtenáři, jak s námi zatočí Babiš a jak to dopadne s islamisty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Daniel Korte

Korte v odpovědi na otázku týkající se ministra financí uvedl, že „Babiš je svým Agrofertem přisátý na veřejné peníze ... jako pijavice na tučné lýtko. Stačí připomenout tu miliardu z Českých lesů, onde pět miliard z podpory řepkového biolihu,“ uvedl. Obává se také, že až se Babišovi podaří prosadit elektronickou evidenci tržeb, bude mít dokonalou evidenci o skladbě sortimentu, odbytu, tedy vše o veškeré své konkurenci. „A pak teprve s nimi zatočí!“ obává se poslanec.

Poukázal na to, že v civilizovaných zemích platí, že vstoupí-li podnikatel do politiky, odevzdává svůj majetek do svěřeneckého fondu a nemá žádnou možnost s ním manipulovat či aktivity svých firem nějak ovlivňovat. „A navíc: po dobu pobytu v politice se jeho firmy vůbec NESMĚJÍ ani ucházet o veřejné zakázky. Jenže my jsme v Babišstánu,“ povzdechl si poslanec a poukázal na Babišův výrok, kterým poukázal na to, že jej lidé zvolili, i když všichni věděli, že má střet zájmů.

Celý text otázky a odpovědi je ZDE

Čtenář, který se podepsal pouze jako „žabka“, se Korteho zeptal, kam podle něj povedou boje, které mezi sebou vedou jednotlivé skupiny islamistických radikálů. „Mě napadají dva scénáře. Jeden, který je lepší pro nás – pobijí se navzájem. Horší – největším radikálům tím stoupne sebevědomí a Bůh nás pak ochraňuj,“ vyjádřil čtenář své obavy. Poslanec reagoval jen krátkým posteskem: „Bohužel nemám zrovna po ruce křišťálovou kouli. Anebo bohudíky?“

Celý text otázky a odpovědi je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

10:30 A dost! Šichtařová udeřila na Člověka v tísni a další „politické neziskovky“

Ekonomka Markéta Šichtařová má za to, že ví, co ohrožuje naši budoucnost, jsou to politické neziskov…