Jestlipak omezí Herman církevní restituce v duchu křesťanské skromnosti? Politolog si rýpl

28.12.2013 16:38

Někdejší katolický kněz Daniel Herman (KDU-ČSL) možná stane v pozici ministra kultury a stane se tak jedním z předních politiků, kteří budou dohlížet na probíhající vyrovnání státu s církvemi. Bude přitom součástí koaliční vlády pod vedením ČSSD, která z kritiky církevních restitucí udělala klíčové předvolební téma. Jestlipak bude Herman nabádat ke skromnosti podobně jako papež František, klade si otázku politolog Oskar Krejčí.

Jestlipak omezí Herman církevní restituce v duchu křesťanské skromnosti? Politolog si rýpl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ředitel ÚSTR Daniel Herman

„Pan Herman dostal příležitost, že bude postupovat stejně jako papež, to znamená, že povede církev ke skromnosti, jinými slovy omezí to, čemu se říká církevní restituce,“ prohlásil ironicky profesor Oskar Krejčí pro Prvnízprávy.cz.

Sluší se připomenout, že KDU-ČSL považuje otázku církevních restitucí za uzavřenou a k jejich změnám je ochotna přistoupit pouze v případě, že s nimi budou souhlasit oslovené církve. To však není příliš pravděpodobné. Ostatně, za uzavřené označil církevní restituce i sám Herman, a to víc než jednou. Není bez zajímavosti, že KDU-ČSL získá nejen resort kultury, ale po politických střetech také resort zemědělství, který hraje nemalou roli v okamžiku vydávání pozemků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

11:15 VIDEO Proč nejedete jinam! Tihle neutíkají z války... Aktivisté vysadili na ostrově Lampedusa další imigranty. A místní se do nich tvrdě pustili

Italský ministr vnitra Matteo Salvini ustoupil premiérovi Giuseppe Contemu. Itálie v sobotu povolila…