Jindřich Šídlo shrnul, co všechno dokázal hradní kancléř Mynář

4. 9. 2017 17:38

Hradní kancléř Vratislav Mynář je už čtvrtým rokem kancléřem, ačkoli nemá prověrku na stupeň „přísně tajné“, o kterou si sám zažádal. Prý si o ni zažádal, protože „byl blbej“. Komentátor Jindřich Šídlo pro server Seznam Zprávy shrnul, co všechno Mynář za ty čtyři roky dokázal.

Jindřich Šídlo shrnul, co všechno dokázal hradní kancléř Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář
reklama

Vratislav Mynář, toho času stále hradní kancléř prezidenta Miloše Zemana, má prověrku na stupeň „vyhrazené“. Podle Šídla to znamená asi tolik, že si můžete číst noviny. Mynářovi zřejmě tahle prověrka k práci kancléře stačí, ale pak je otázka, proč si žádal o prověrku na stupeň „přísně tajné“. „Protože jsem byl blbej,“ prozradil jednoho dne v Českém rozhlasu. Národní bezpečnostní úřad tuto prověrku Mynářovi odmítl udělit.

Celý komentář naleznete zde.

I bez této prověrky toho ale Mynář dokázal za čtyři roky na Hradě relativně hodně. „Za tu dobu kupříkladu dokázal oslavit své padesátiny v Jižních zahradách Pražského hradu, přimluvit se za několik českých firem, o nichž nikdo nikdy neslyšel, zplodit syna, rekonstruovat dům, který koupil za cenu, za niž je obvykle k mání tak psí bouda,“ vypočítával Mynářovy úspěchy s humorem Šídlo.

Prezident Zeman dal také jasně najevo, že Vratislava Mynáře považuje za svého kamaráda. Nabízí se ovšem otázka, zda si Mynáře ponechá na Hradě i nadále, pokud bude prezidentem zvolen i v roce 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromíru Soukupovi málem bouchla hlava z covidu. A ještě mu vynadali

10:11 Jaromíru Soukupovi málem bouchla hlava z covidu. A ještě mu vynadali

Moderátor Jaromír Soukup si myslí, že Andrej Babiš a lidi kolem něj jsou grázlové a lháři. To prý kv…