Jiný Miloš Zeman? Blažek z ODS byl vyslýchán ČT. Vypustil věc, která mnohé zamrzí

22.09.2021 15:50

Předseda ODS Petr Fiala a poslanec ODS Pavel Blažek se setkali v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. „Kdo očekával, že se po pár dnech v nemocnici z Miloše Zemana stal nějaký Milošek Zemánek, tak se hluboce mýlí,“ uvedl Blažek.

Jiný Miloš Zeman? Blažek z ODS byl vyslýchán ČT. Vypustil věc, která mnohé zamrzí
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Petr Fiala a Pavel Blažek (oba ODS).

Anketa

Co chcete od příští vlády nejvíc?

hlasovalo: 27613 lidí
„Navštívili jsme prezidenta republiky Miloše Zemana, vedli jsme spolu asi hodinový dialog o politické situaci, o blížících se volbách. Bavili jsme se také o rozpočtu, speciálně o výdajích na obranu. Pan prezident zastává názor, že odchodem z Afghánistánu se situace změnila a že není potřeba směřovat k tomu závazku dvouprocentních výdajů na obranu. My jsme zastávali názor, že to tak není, že je správné, aby Česká republika svůj závazek plnila, a že ta dvě procenta by byla dobrá i pro podporu našeho průmyslu, inovací v České republice. A samozřejmě z hlediska naší bezpečnosti. Byla to zajímavá politická debata,“ sdělil po setkání krátce Petr Fiala. 

Co se týče růstu platů, debata do detailů podle Fialy nešla. „Bavili jsme se o celkové struktuře rozpočtu a speciálně jsme diskutovali o těch penězích, které jdou na obranu – a o nějaké další perspektivě těch obranných výdajů, to bylo to téma, které se týkalo rozpočtu,“ poznamenal Fiala.

Blažek následně odpověděl na dotaz Zemanova zdraví. Hlava státu byla dnes propuštěna z Ústřední vojenské nemocnice. „Je to stále tentýž Miloš Zeman. Kdo očekával, že se po pár dnech v nemocnici z Miloše Zemana stal nějaký Milošek Zemánek, tak se hluboce mýlí. A pan prezident je zcela připraven na složitou povolební šachovou partii, o čemž jsme samozřejmě také mluvili o různých možnostech. Samozřejmě je unavený po pobytu v nemocnici, to by byl každý, ale poprosím naprosto každého, aby vůbec nepodceňoval jeho myšlenkové schopnosti v současnosti. Je zcela připraven, jak už jsem řekl, na povolební šachovou partii a ta debata v tomto smyslu byla jako vždycky, to znamená, s připraveným člověkem,“ uvedl Blažek.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Fiala se následně vyjádřil i k lex Dukovany. „Tuto věc jsme detailně neprobírali. My jsme se bavili o rozpočtu a politických otázkách a blížících se volbách a těchto věcech,“ podotkl Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

22:17 CIA? Dcera Pavla Tigrida otevřeně promluvila. Vše prý zapadá

„Je evidentní, že peníze na Svědectví, na československý exil, na všechny ty knihy a časopisy posíla…