Jiří Ovčáček se neudržel. Když řečnili Sobotka a Merkelová, tak...

25.08.2016 16:41

Premiér Sobotka na tiskové konferenci po jednání s německou kancléřkou prohlásil, že s Angelou Merkelovou neřešili téma protiruských sankcí a ze všeho vyplynulo, že ani téma migrační krize nebylo prioritou. Pro ParlamentníListy.cz se k věci vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident dle jeho slov kancléřce ohledně sankcí jasný signál již vyslal. A téma migrace bude na Hradě u stolu s Merkelovou dominovat.

Jiří Ovčáček se neudržel. Když řečnili Sobotka a Merkelová, tak...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman hovořil k aktuálním tématům. Pak novinářům odpovídal na dotazy do vyčerpání otázek

Protiruské sankce jsme neřešili. Tak reagoval Bohuslav Sobotka na společné tiskové konferenci s německou kancléřkou. Bude toto téma otvírat prezident Zeman při jednání s Merkelovou? A jaký je pohled Hradu na to, že ani téma migrační krize nemělo dominovat při debatě šéfů vlád Česka a Německa? Pro ParlamentníListy.cz reaguje mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

„Pan prezident znovu podpořil zrušení protiruských sankcí veřejně v projevu na výstavě Země živitelka, v den, kdy v ČR pobývá paní kancléřka. To je jasný signál nejen Angele Merkelové, ale také Strakově akademii,“ vzkázal mluvčí Ovčáček.

Na rozdíl od Úřadu vlády, na Hradě podle Ovčáčka bude migrační krize jedním ze zásadních témat diskuse se spolkovou kancléřkou. „Je skvělé, že půjde o zesílený hlas, protože totožný názor jako pan prezident má i první vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš, který bude jednání přítomen,“ pochvaluje si mluvčí.  

„Pokud jde o pana premiéra, je přeci logické, že téma migrace zůstalo při setkaní s paní kancléřkou upozaděno. Pokud se sejdou dva lidé, kteří mají takřka totožné názory, nemají vlastně o čem debatovat,“ dodal pro ParlamentníListy.cz Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Anticharta! Zahradil si vystřelil z EU, drsně. A hned po něm jdou

17:45 Anticharta! Zahradil si vystřelil z EU, drsně. A hned po něm jdou

Někdejší ředitel Českého rozhlasu Vltava Petr Fischer připomněl, že v lednu 1977 se sešli umělci a n…