Jiří Paroubek a Jaroslav Tvrdík se brutálně pohádali na síti. Šlo o fotbal i špinavé prádlo z minulosti ČSSD

11.12.2017 17:15

Někdejší ministr obrany a poslanec za ČSSD Jaroslav Tvrdík dnes zastupuje čínskou investiční skupinu CEFC. Expremiér Jiří Paroubek se do Tvrdíka pořádně obul. Tvrdík si ovšem expremiérův útok nenechal líbit a tvrdě zareagoval.

Jiří Paroubek a Jaroslav Tvrdík se brutálně pohádali na síti. Šlo o fotbal i špinavé prádlo z minulosti ČSSD
Foto: Archiv PL
Popisek: Jiří Paroubek ve studiu PL TV
reklama

Na co Jaroslav Tvrdí sáhne, to nakonec čeká pád. Nemusí to být pád na úplné dno, ale bude to pád, píše někdejší premiér za ČSSD Jiří Paroubek na serveru VašeVěc.cz.

„J. Tvrdík totiž není schopen realistického hodnocení jevů a faktů. A to limituje úroveň jeho rozhodnutí. Megalomanie, zejména pokud může pracovat s cizími penězi, je prostě součástí jeho osobnostní výbavy. Tak to bylo v ČSA, tak to bylo, když dělal volebního manažera ČSSD. Velký začátek a smutný konec. Následuje vždy evakuace z projektu, psychické zhroucení a najití nepřímých viníků nepříznivého výsledku...“ napsal Paroubek.

Celý článek naleznete zde

Tento scénář teď podle někdejšího předsedy vlády čeká i fotbalovou Slavii. Tvrdík nakoupí hráče ze zahraničí, jenže jde o hvězdy, které mají podle Paroubka svá nejlepší léta už za sebou. Tvrdík také chystá velký večírek ke 125. výročí vzniku fotbalové Slavie. Tento večírek prý bude jistě velkolepý, ale to ještě nic nevypovídá o tom, jak si Slavia povede dál fotbalové. Tvrdík by podle Paroubka udělal lépe, kdyby vložil peníze do výchovy fotbalové mládeže. A možná ještě lepší by pro Slavii bylo, kdyby Tvrdík z tohoto fotbalového klubu odešel.

„Vybízet teď J.Tvrdíka k realismu je vlastně nemožné, protože realistického přístupu není schopen. Pokud se však příznivci Slavie chtějí spokojit s místem za absolutní špičkou v české lize, a tedy s mírným nadprůměrem, je Tvrdík jejich člověkem,“ konstatoval Paroubek.

Tvrdík si to však nenechal líbit a na sociální síti Twitter odpověděl. „Jiří Paroubek mne naštěstí nezajímá. Odmítl jsem ho jmenovat šéfem Slavie. A nehlasoval jsem pro jeho návrat do pražské ČSSD (ze Slavie do Sparty a zpět se nepřestupuje ani ve sportu, ani v politických stranách). Je mi líto, že si krátí život takovou osobní nenávistí,“ napsal Tvrdík.

Slovní přestřelka obou pánů tím ovšem neskončila. Paroubek se totiž rozhodl vyjádřit se.

Paroubek tvrdí, že v roce 2015 vyjádřil přání pracovat pro Slavii, ale šlo o jedinou SMS zprávu. Jinak prý s Tvrdíkem v kontaktu nebyl. Tvrdík mu prý na tuto zprávu nikdy neodpověděl.

Ačkoli si prý Jiří Paroubek přál zůstat ve sportovní rovině, zabrousil i do roviny politické, když už do ní zamířil i Jaroslav Tvrdík. Paroubek uveřejnil text SMS, kterou mu měl Tvrdík odeslat 16. listopadu 2016.

„Jiří, posledních 10 dnů mne vede k tomu, že se ti v hloubi duše musím omluvit. Lídři se poznají v krizi. To jsi ty byl. A mimochodem, náš společný nejhorší výsledek je něco, co by ČSSD nyní považovala za sen. Jsou to sráči. Všichni si s ČSSD vytírají zadek, Babiš i TOP 09. Politika je aréna a bohužel ČSSD je gladiátor, který chce přízeň diváků, ale nechce bojovat,“ měl napsat Tvrdík Paroubkovi.

Reakci Jiřího Paroubka naleznete zde

S poukazem na tuto zprávu expremiér nechápe, proč je k němu dnes Tvrdík tak kritický. Svůj názor na Jaroslava Tvrdíka si prý udělal a nehodlá ho měnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…