Jiří Paroubek si to vyřídil se Slonkovou a Kubíkem

16.03.2017 9:12

Expremiér a bývalý předseda sociální demokracie a strany LEV 21 Jiří Paroubek se ohrazuje proti článku, který o něm napsali redaktoři Jiří Kubík a Sabina Slonková. Oba redaktory označuje Paroubek jako „známé konspirátory a vykonavatele mediálních poprav“.

Jiří Paroubek si to vyřídil se Slonkovou a Kubíkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Kubík a Slonková podle Paroubka došli k názoru, že si musí posvítit na financování strany LEV 21, které byl Paroubek předsedou od závěru roku 2011 do 31. 12. 2014.

Paroubek poukazuje na to, že za otázky financování strany odpovídal ústřední tajemník LEV 21 J. Andres. Ten je podle Paroubka schopen odpovědět, pokud by o to měli Slonková s Kubíkem skutečný zájem, na všechny otázky, které se týkají financování této strany a všech darů a příspěvků, které tato strana za dobu své existence obdržela… J. Andres je totiž ústředním tajemníkem strany LEV 21 od roku 2011 až dosud.

Paroubek si stýská na to, že Kubík se Slonkovou jej v jeden podvečer počátkem března bez předchozího ohlášení „přepadli“ před jeho domem ve Velké Chuchli a snažili se z něj „vymámit rozhovor týkající se pravděpodobně otázek kolem financování strany LEV 21“.

Rozhovor Paroubek odmítl. „A to ze dvou důvodů: 1. Po těch letech si věci nepamatuji. 2. Také proto, že ve vedení strany LEV 21 za ně odpovídal, jak jsem výše uvedl, někdo jiný (ústřední tajemník strany J. Andres).“

Paroubek poukazuje na to, že strana LEV 21 řádným způsobem odevzdávala své výroční zprávy, a proto jsou všechny, naprosto všechny údaje o finančních darech poskytnutých straně LEV 21 plně dohledatelné. A není v nich obsaženo žádné „tajemství“.

Paroubek píše, že „Kubík se Slonkovou svou účelovou prefabrikací předvedli jako obvykle pokus o skandalizaci. V tomto případě skandalizaci mé osoby. A jako velmi často, tak i v mém případě se jedná o operaci, která je zcela vykonstruovaná, mající za cíl jen jediné: skandalizovat mě… Je jen otázka času, kdy se ukáže, kdo na této mé skandalizaci má zájem“.

Závěrem Paroubek uvádí, že v této chvíli pořad Kubíka a Slonkové na Seznamu zkoumají jeho právníci, kteří mu „navrhnou další právní kroky vůči pomlouvačům“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…