Jistoty se rozpadají, smyslem existence je plná peněženka. Sváteční zamyšlení rudého docenta Grebeníčka

24.12.2014 12:31

Vánoce pohnuly i komunistického poslance Miroslava Grebeníčka k úvaze o stavu společnosti. Zkonstatoval, že žijeme v rozbouřené době. „Mnohé z jistot se rozpadají. Člověk by měl ovšem hledat nejen ty nové, ale nevzdávat se ani těch minulých,“ apeluje na čtenáře.

Jistoty se rozpadají, smyslem existence je plná peněženka. Sváteční zamyšlení rudého docenta Grebeníčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Grebeníček v poslanecké lavici

Jak píše komunistický poslanec Miroslav Grebeníček, předvánoční čas vybízí k zamyšlení. Nejen on se na svém profilu na ParlamentníchListech.cz zabývá tradičními hodnotami i pohledem do budoucnosti. Vánoce přiměly poslance vyzdvihnout zejména sociální hodnoty. „Lidé, spojení skutečným sociálním cítěním, mívají k sobě bytostně blízko. V solidaritě, v pomoci jiným nacházejí podstatu sama sebe,“ míní.

„Sotva se můžeme domluvit s těmi, pro něž je smyslem života plná peněženka a rychlý, snadno nabytý zisk. Plni moralistních soudů odvracejí tvář před rozšiřující se chudobou statisíců rodin, před lidmi, kteří ne vlastní vinou už ztratili nebo ztratí práci,“ uvádí ve svém zamyšlení a dodává, že Parlament přijal jen mizivé množství zákonů, které prospívají neprivilegovaným občanům naší země.

„Žijeme v rozbouřeném čase. Mnohé z jistot se rozpadají. Člověk by měl ovšem hledat nejen ty nové, ale nevzdávat se ani těch minulých,“ nabádá čtenáře komunista.

„Houževnatost, statečnost, smysl pro spravedlnost, umění prosazovat návrhy prospívající lidem práce představuje v této pohnuté době nesamozřejmý dar pod letošními vánočními stromky,“ říká Miroslav Grebeníček a připojuje přání.

„Budou to letos opravdu zvláštní svátky. Právě proto bych vám chtěl upřímně popřát, abyste je prožili v klidu a míru. Abyste byli zdraví, šťastní a spokojení.“

Celý článek Miroslava Grebeníčka ZDE:

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

11:12 Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

Piráti v současné době vyjednávají o účasti na vládě. Jejich pozice ovšem se čtyřmi poslanci není si…