Jo tak on na tom fotbalu „makal“?! Dvořák z ČT si omluvil svou účast na Slavii, ale ještě to zhoršil. Veřejnost ve varu

20.02.2021 13:45

Roman Prymula si vyrazil na Slavii na fotbal a pořádně to za to schytal. Neporušil tím žádné vládní nařízení, na tribunu se dostal jako povolený VIP host s dalšími osobnostmi veřejného života, ale stálo ho to místo poradce premiéra Andreje Babiše (ANO). Na tribuně se objevil i generální ředitel ČT Petr Dvořák a také on se ocitl pod palbou. Pánové se však dočkali i zastání. „Hon na ně mi přijde vrcholně nechutný,“ napsal bývalý novinář Tomáš Syrovátka.

Jo tak on na tom fotbalu „makal“?! Dvořák z ČT si omluvil svou účast na Slavii, ale ještě to zhoršil. Veřejnost ve varu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák
reklama

Epidemiolog Prymula veřejně prohlásil, že by v České republice v zájmu zvládnutí epidemie zavedl tvrdý lockdown – a pár hodin nato si vyšel na Slavii na fotbal. Novinářům si stěžoval, že přece nemůže pořád jen sedět doma. Přitom chce to samé po ostatních.

„Podotýkám, že jsem letos neměl žádnou dovolenou, natož zahraniční. Zdá se, že já smím být pouze doma,“ prohlásil exministr Prymula, který chtěl přesně totéž po občanech České republiky.

Vedle Prymuly vyrazily na fotbal i další osobnosti českého veřejného života – hradní kancléř Vratislav Mynář s manželkou, tenistka Petra Kvitová, šéfredaktor časopisu Forbes Petr Šimůnek a generální ředitel ČT Petr Dvořák. I ten na sociálních sítích schytal pár slovních ran, až se v jednu chvíli rozhodl ke svému výletu na zápas Slavie vydat prohlášení.

„Protože Česká televize zápas vysílala, dostal jsem pozvánku od UEFA. Šel jsem na testy, vzal si respirátor a navštívil akci, která byla legální. Chápu to jako součást své práce, stejně jako třeba účast na chystaném předávání Českých lvů nebo na akci Národ sobě, kultura tobě, kterou budeme vysílat pro podporu české kultury. Jestli je to vnímáno jako morální selhání, omlouvám se. Doposud jsem na to tak nenahlížel,“ uvedl Dvořák.

Petr Dvořák pod palbou

„Tak se mi zdá, že šéf ČT Dvořák se svou omluvou za VIP fotbálek vykradl Paroubka a jeho teplický mejdan. Taky na místě makal. Jen zatím Číňanům nekontroloval účetnictví,“ napsal Holec v narážce na oslavu narozenin podnikatele Petra Bendy v jednom z teplických hotelů, který měl být kvůli koronaviru z nařízení vlády uzavřen. Na oslavě se objevil člen Rady ČT Jiří Šlégr, šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička i expremiér Jiří Paroubek. Tem novinářům sdělil, že byl na místě pracovně.

Petr Dvořák pod palbou

Také publicista Čestmír Strakatý z Reflexu dospěl k závěru, že Dvořák byl na utkání Slavie pracovně.

„Mynář kontroloval catering, Dvořák kameramany, Prymula roušky, Kvitová fyzičku hráčů a Šimůnek o tom všem napíše hezkej článek. Prostě takovej pracovní večer vespolek,“ poznamenal.

Petr Dvořák pod palbou

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23094 lidí
Naproti tomu někdejší dlouholetý novinář a dnes viceprezident fotbalové Slavie Tomáš Syrovátka kritikům Prymuly a Dvořáka oponoval. Nechápe, proč je kolem zápasu Slavie a Leicesteru City takový rozruch.

„Dnes běhání kolem výjezdu do Leicesteru. Až teď jsem si pročetl Twitter. Jsem v šoku, netušil jsem, kam se vše otáčí. Měsíc jsme intenzivně připravovali pilot, jak postupně vrátit diváky do hlediště. Otestovali jsme 600 lidí PCR či antigen testy u tří zdravotních center. Na výsledky testů jsme revolučně nastavili ticketing. Měření teploty a respirátor třídy FFP2 či vyšší byl povinností. Všude dezinfekce. Cílem bylo navrhnout cesty, jak znovu otevřít sport a kulturu,“ napsal Syrovátka.

„Osobně jsem rád, že se na experiment přišli osobně podívat i ti, kteří rozhodují o našich životech – hygienici profesor Prymula i ředitel Marounek. Stejně jako politikům, kteří rozhodují o omezení veřejných akcí. Chtěl bych jim poděkovat, že vše chtěli osobně vidět, že přišli. Vážím si všech lidí, kteří ze svých funkcí rozhodují či ovlivňují veřejné mínění, že touží hledat cesty ze současné příšerné situace. My to chceme taky. Hon na ně mi přijde vrcholně nechutný a je mi z něj smutno,“ zdůraznil.

Dvořák pod palbou

Europoslanec ODS Jan Zahradil si položil otázku, zda se kauza účasti Petra Dvořáka na fotbale objeví v pořadu 168 hodin Nory Fridrichové nebo Reportérů ČT Marka Wollnera, 

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Petr Dvořák pod palbou

Kritika se snesla také na hlavu zástupce hlavní hygieničky Jarmily Rážové Jana Merounka, který oficiálně přišel o svůj post.

„Jan Marounek byl odvolán z pozice zástupce hlavní hygieničky. Stalo se tak po dohodě se státním tajemníkem a s hlavní hygieničkou. Lidé na těchto pozicích musí jít příkladem. Pana Marounka jsem také vyzval, aby se veřejně omluvil,“ informoval ministr Blatný prostřednictvím twitterového účtu svého resortu.

ParlamentnímListům.cz se však podařilo od vysokého zdroje z Blatného resortu zjistit, že Marounkův trest je spíše směšný.

„Je to celý k nasrání, jsme zase za šašky,“ uvedl náš zdroj.

Co tím myslel?

Marounek sice naoko přijde o jednu ze svých funkcí, ta klíčová mu ovšem zůstává.

„Doktor Marounek přišel o pozici zástupce hlavní hygieničky, ale nejzásadnější post mu zůstal. Je totiž i nadále ředitelem odboru ochrany veřejného zdraví. Prakticky to znamená, že nadále bude psát a připravovat, jako tomu bylo doposud, veškerá mimořádná opatření, v tomto hledejte důvod všeho, proč má takové zastání a neskončil okamžitě,“ uvedl tento muž.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…