Joe Biden s výrazem tvora ze vzdálené galaxie... Zbořil sledoval prezidentskou debatu v USA

03.10.2020 9:53

Politolog Zdeněk Zbořil se ve svém komentáři pro Prvnízprávy.cz zabýval diskusí mezi současným americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho protikandidátem Joem Bidenem. „Noční zábavný pořad, který CNN Prima News nazývala duelem, diskusí, dohadováním se dvou dnes nevýznamnějších mužů Spojených států, je zbytečně považován za úspěšný, nebo také za nedůstojný,“ uvedl Zbořil.

Joe Biden s výrazem tvora ze vzdálené galaxie... Zbořil sledoval prezidentskou debatu v USA
Foto: repro Youtube
Popisek: Joe Biden

Zbořil si ve svém komentáři povšiml i názoru, že mělo jít o střetnutí vančurovsky „zlostných starců“, kteří chtějí být ve své zemi prezidenty. Podle jeho slov jsou všechna tato povídání zbytečná. 

Dovolím si tvrdit, že prezentace debaty Donalda Trumpa a Joea Bidena na CNN Prima měla úroveň, o které lze, dokonce i v malých českých poměrech, trochu přemýšlet. Především oba prezidentští kandidáti nezklamali, chovali se, jak jsme předpokládali, a marně jsme hledali v jejich sporu něco neobvyklého, čím by mohli překvapit,“ sdělil Zbořil.

Podle jeho slov byl Trump pohotový, temperamentní, útočný, leckdy neurvalý. „Joe Biden, věrný svému výrazu tvora přicházejícího ze vzdálené galaxie, byl dostatečně nabrífovaný, jako kdyby se nechal poučit v ČT. Nebál se na svého protivníka zaútočit, ale přece jen bylo vidět, že se v politických kuloárech Spojených států pohybuje skoro půl století a má zlozvyky, kterých se už asi do konce svého života nezbaví. Předpokládám ale, že oba jsou ve svém egoismu přesvědčeni, že byli ti lepší, a to ostatní nechají na svých domesticích, aby jejich voličům převyprávěli,“ uzavřel Zbořil.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan i Fiala mimo. Do bitvy o premiéra se vloudila chyba. Rozhodující. Babišovi stačí jedna věta?

16:00 Rakušan i Fiala mimo. Do bitvy o premiéra se vloudila chyba. Rozhodující. Babišovi stačí jedna věta?

ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit se zástupcem výzkumné agentury Phoenix research Peterem Svo…