John couvá: Na demise je čas. Mají-li rozložit vládu, počkáme s nimi

04.04.2012 6:54

Až s rekordní rychlostí upustily Věci veřejné od původně oznámeného plánu, že jejich tři ministři na zítřejším jednání vlády podají demisi. V rozhovoru pro Lidové noviny předseda strany Radek John uvedl, že jejich zítřejší rezignace vůbec není jistá.

John couvá: Na demise je čas. Mají-li rozložit vládu, počkáme s nimi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

Svým ultimátem chce nejmenší vládní strana přimět premiéra, aby učinil kroky k obnovení důvěry veřejnosti. Zároveň ale připustil, že na podávání demisí je času dost.

Sledujeme téma Rozpad vládní koalice

„Pokud by na takovéto procedurální věci měl skončit kabinet, nemusí se to stát zítra, může to být za týden. Času na vyjednávání bude dost,“ uvedl předseda nejmenší koaliční strany Radek John pro Lidové noviny.

Předseda Věcí veřejných zdůraznil, že ministři mají ze své funkce při nesplnění požadavků odejít až 1. května, nikoliv hned.

„Jsou vázáni odejít z vlády 1. května. Bylo by nezodpovědné, aby vláda končila hned zítra. Dovedu si představit, že demise budou napsány, ale nebudou předány hned zítra,“ dodal.

Místopředseda VV Tomáš Jarolím nicméně v ČT potvrdil, že demise ministrů za VV bude podána ve středu. "Nebudu reagovat na články v médiích," řekl jen zkoprnělé moderátorce ČT Daniele Drtinové k tomu, že popírá slova svého šéfa.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…