Johnson uspěl v parlamentu se zákonem provádějícím brexit

22.10.2019 22:46

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299, uvedla ČTK.

Johnson uspěl v parlamentu se zákonem provádějícím brexit
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Boris Johnson
reklama

Podle premiéra Johnsona umožní návrh „rozvodové“ dohody celému Spojenému království opustit EU v nynějším termínu na konci měsíce, tedy již za devět dní. „Je načase posunout se dál a vybudovat nové partnerství s EU,“ uvedl Johnson ve své úvodní řeči.

Před večerním hlasováním britský premiér upozornil, že „pro přátele v EU je pramálo lákavé, aby byla tato záležitost prodlužována byť o jediný den“. Nové odsunutí odchodu z EU považuje za nesmyslné, i kdyby byl nakonec nucen do Bruselu odeslat žádost o odklad.

Upravený návrh dohody a vystoupení z EU je podle jeho názoru nejlepší možné řešení. „Prosadíme-li tuto dohodu a legislativní opatření, budeme moci otočit list a umožnit tomuto parlamentu a této zemi, aby se začaly uzdravovat a sjednocovat,“ prohlásil v úvodu úterní rozpravy předseda vlády.

Lídr opozičních labouristů Jeremy Corbyn prohlásil, že jeho strana nepodpoří dojednané podmínky brexitu ani plán dalšího postupu při schvalování ratifikačního zákona. Případný neúspěch vlády by podle britských médií zřejmě znamenal definitivní konec varianty odchodu z Unie bez dalšího odkladu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

21:38 Nacher k Hřibovi: Tak já vám řeknu, co vím... Na Magistrátu se leccos šušká

Hostem pořadu Horká linka v internetové televizi XTV byl poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher…